سفر هیأتی از مجلس ایران به سراوان برای بررسی اتفاقات اخیر

© Photo / IRNAکولبران ایران
کولبران ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2021
Telegram
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران از اعزام هیأتی از مجلس به سراوان برای بررسی اتفاقات اخیر خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن همتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در پی اتفاقات اخیر در مرز سراوان از جمله خسارات وارد شده به فرمانداری هیأتی از مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر خواهد کرد.

سیستان و بلوچستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.02.2021
حمله معترضین به فرمانداری سراوان در سیستان و بلوچستان

وی توضیح داد که سفر هیأتی از مجلس، اوایل هفته آینده خواهد بود که سرپرستی هیأت بر عهده او است. همچنین در این سفر مصطفی نخعی نماینده نهبندان، محمد سرگزی نماینده زابل، اسماعیل حسین زهی نماینده خاش، روح الله ایزدخواه نماینده تهران و ملک فاضلی نماینده سراوان نیز حضور دارند.

همتی در پایان خاطرنشان کرد که نتایج سفر در گزارشی به کمیسیون امنیت ملی و مجلس ارائه خواهد شد.

پیشتر عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی ایران به اتفاقات اخیر سراوان واکنش نشان داد.

عزت الله ضرغامی  تنها راه حل سراوان و مناطق مشابه را "مدارا" با مردم دانست.

ضرغامی در حساب توئیتری خود نوشت: در شرایط تحریم، اقدام به سوخت بری برخی اهالی، به عنوان تنها راه معاش را با رویکرد فرصت سازی بررسی و تصمیم گیری کنید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران افزود: نگاه تهدید محور مشکل هیچکس را حل نخواهد کرد. بین مردم نیازمند و برخی فرصت‌طلبان مرزبندی کنید.

لازم به ذکر است که روز گذشته شماری از معترضین به کشته شدن چند نفر در حوادث روز دوشنبه در جریان برخورد با سوخت بران در سراوان تجمع کردند و برخی از معترضین وارد ساختمان فرمانداری این شهر شدند.

سراوان یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران است. این شهر با جمعیت ۶۰٬۰۴۰ نفر در بخش مرکزی شهرستان سراوان واقع شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала