ماجرای درخواست حکم اعدام برای خلبان تهرانی

© Fotolia / Anton Skopinماجرای درخواست حکم اعدام برای خلبان تهرانی
ماجرای درخواست حکم اعدام برای خلبان تهرانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.02.2021
Telegram
خلبان بازنشسته که برای چهارمین بار به اتهام شرب خمر بازداشت شده بود پای میز محاکمه ایستاد و نماینده دادستان برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رکنا، مرد ۷۳ ساله ای به جرم خوردن مشروبات الکلی در تهران دستگیر شد.

هواپیمای مسافربری  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.02.2021
علت اعتراض خلبان «آسمان» از برج مراقبت چه بود؟

احسان ۷۳ ساله که دکترای نظامی دارد و خلبان بازنشسته است به اتهام شرب خمر و رانندگی در حال مستی در شمال تهران بازداشت شد .وی منکر مصرف مشروبات الکلی بود اما در بررسی پرونده اش مشخص شد وی قبلاً نیز سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شده و حد برای وی اجرا شده است.

به این ترتیب خلبان بازنشسته به اتهام شرب خمر با وصف سه مرتبه اجرای حد، در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و جرمش را انکار کرد.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفر خواست را خواند و برای وی درخواست اعدام را مطرح کرد.

وقتی پیرمرد روبه روی قضات ایستاد گفت: قبول دارم در سال ‌های قبل سه مرتبه به اتهام شرب خمر بازداشت شدم و چون تست الکل مثبت بود هر بار شلاق خوردم، اما آخرین بار بی دلیل بازداشت شدم و من مشروب مصرف نکرده بودم.

باور کنید به زور از من تست الکل گرفته شد و به همین خاطر هم برگه ای را که تایید کننده مثبت بودن تست الکل بود امضا نکردم، من اتهامم را قبول ندارم.

سپس محمد شمس وکیل وی به دفاع پرداخت و گفت: پرونده نواقص بسیاری دارد و موکلم نیز در پرونده اعتراف به مشروب خواری نداشته است. از این رو تقاضای برائت وی را دارم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала