تاکید ایران و قطر بر لزوم همکاری کشورهای منطقه برای حل اختلافات

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر تشکر قطر از ایران
تشکر قطر از ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.02.2021
Telegram
وزیر امور خارجه قطر که در راس هیئتی متشکل از وزیر راه این کشور به تهران سفر کرده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در این دیدار ضمن خوش آمدگویی و تبریک موفقیت های اخیر قطر در پایان بخشیدن به محاصره این کشور، اهمیت روابط دو جانبه با قطر از دیدگاه دولت و ملت ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی کشورمان برای گسترش همکاری‌ها در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

قطر از  تماس های خود با ایران و آمریکا برای احیای برجام خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.02.2021
قطر از تماس های خود با ایران و آمریکا برای احیای برجام خبر داد

وزیر امور خارجه ایران با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سیاست های مبتنی بر زور و اجبار در منطقه بر ضرورت همکاری ‌های کشورهای منطقه برای حل و فصل مسائل و رسیدن به یک ترتیبات منطقه ای و با ثبات تاکید و روابط دوجانبه ایران و قطر را حائز نقش مهمی در این مسیر ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار آمادگی دوحه برای گسترش روابط دوجانبه در همه سطوح از جمله حوزه های اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و با قدردانی از تمامی کمک هایی که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران محاصره قطر انجام داده است، این سفر را در راستای گسترش روابط دوجانبه و در چارچوب رایزنی های منظم میان دو طرف دانست.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر همچنین نیاز منطقه به رویکردی جدید و همکاری ‌های همه جانبه را مورد تاکید قرار داد و آمادگی قطر برای ایفای نقش کلیدی و موثر را اعلام و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر مسایل موجود در چارچوب ابتکارات منطقه ای حل و فصل پیدا کند.

بررسی راه های گسترش روابط اقتصادی و همچنین حوزه های مشترک همکاری ها از دیگر محورهای مورد گفتگو و تبادل نظر وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала