نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد به اسرائیل هشدار داد

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / «مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل
«مجید تخت روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.02.2021
اشتراک
مجید تخت روانچی در سازمان ملل متحد در نامه‌ ای به این سازمان نسبت به اظهارات تحریک ‌آمیز اسرائیل هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، در نامه‌ ای به آنتونیو گوترش و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، اذعان داشت: به تازگی، رژیم اسرائیل نه تنها اظهارات تحریک‌ آمیز و جنگ ‌افروزانه خود را علیه جمهوری اسلامی ایران شدت بخشیده است بلکه فعالانه در پی برنامه‌ ریزی برای اقدام به تهدیدهای خصمانه خود علیه ایران است.

حملات هوایی اسرائیل به سوریه +فیلم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.02.2021
حملات هوایی اسرائیل به سوریه + فیلم

وی ادامه داد: آخرین نمونه چنین تهدیدهایی، اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل در ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ است که در آن، علاوه بر ادعای واهی درباره برنامه صلح آمیز هسته ‌ای ایران، گفت: نیروهای نظامی اسرائیل علاوه بر برنامه‌ های موجود علیه ایران، تعدادی از برنامه‌ های عملیاتی را نیز آماده می ‌کنند تا "آنها را برای سال آینده توسعه دهند" زیرا این برنامه‌ ها "باید روی میز باشد.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: این تهدیدها، نقض فاحش ماده ۲ منشور ملل متحد است و با توجه به سابقه تاریک این رژیم در حمله به کشورهای منطقه، پاسخ مناسب جامعه جهانی را ضروری می ‌سازد.

تخت ‌روانچی با هشدار نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی اسرائیل علیه ایران، تصریح کرد: ما حق ذاتی دفاع از خود را محفوظ می‌ دانیم تا در برابر هرگونه تهدید یا عمل نادرست رژیم اسرائیل، قاطعانه پاسخ دهیم.

وی تاکید کرد: به طور کامل روشن است که رژیم اسرائیل باید مسئولیت کامل عواقب اقدامات لجام گسیخته و نادرست خود را به دوش بکشد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: شورای امنیت با داشتن مسئولیت اصلی در حفظ صلح و امنیت بین ‌المللی، باید با سیاست‌ های بی ‌ثبات ‌کننده و اقدامات جنگ ‌افروزانه رژیم اسرائیل مقابله کند و آن را به جلوگیری از طرح‌های خطرناک خود علیه منطقه وادار سازد.

تخت ‌روانچی خواستار ثبت این نامه به عنوان سند شورای امنیت شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала