صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ثبت "اسپوتنیک وی" در 25 کشور خبر داد

© Sputnik / Timur Batyrshin /  مراجعه به بانک تصاویر صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ثبت "اسپوتنیک وی" در 25 کشور خبر داد
صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ثبت اسپوتنیک وی در 25 کشور خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.02.2021
Telegram
دمیتریف: تا پایان هفته آینده انتظار داریم كه 25 كشور واكسن ما را تأیید كنند.

به گزارش اسپوتنیک، کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در کانال تلویزیونی روسیه-1 گفت: "تا پایان هفته آینده، ما انتظار داریم كه در مجموع 25 تنظیم كننده در 25 كشور واكسن ما را تأیید كنند."

وی افزود که این واکسن در حال حاضر در 20 کشور تایید شده است: بلاروس، آرژانتین، بولیوی، صربستان، الجزایر، فلسطین، ونزوئلا، پاراگوئه، ترکمنستان، مجارستان، امارات متحده عربی، ایران، جمهوری گینه، تونس، ارمنستان، مکزیک، نیکاراگوئه و جمهوری سرپسکا (بوسنی و هرزگوین) و همچنین لبنان و میانمار.

روسیه اولین کشوری در جهان بود که در اوت سال 2020 واکسن ویروس کرونا به نام "اسپوتنیک وی" را ثبت کرد. این دارو توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است و از بیش از 50 کشور درخواست خرید دریافت کرده است. نشریه لنست با بررسی نتایج مرحله سوم آزمایش "اسپوتنیک وی" بر روی داوطلبان اعلام کرد که مطالعات اثربخشی واکسن روسی را 91.6 درصد تأیید کرده اند. در همان زمان، طبق گفته محققان مرکز ویروس شناسی گامالیا، این واکسن به طور کامل از موارد شدید کووید-19 جلوگیری می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала