اعلام زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران

© REUTERS / DANIEL BECERRILاعلام زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران
اعلام زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.02.2021
Telegram
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا در ایران اعلام کرد که واکسن کرونا با استفاده از توان داخلی و هم با خرید از دیگر کشورها تأمین می‌ شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران در پاسخ به نگرانی مردم درباره تأمین واکسن کرونا در ایران گفت: کمیته علمی مقابله با کرونا در تلاش است تا نیاز کشور به واکسن کرونا را با کمک تولیدات داخلی و خرید از دیگر کشورها تأمین کند.

همتی: پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از کوواکس واریز شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.01.2021
همتی: پیش پرداخت خرید واکسن کرونا از کوواکس واریز شد

وی افزود: در این برنامه قرار است حدود ۱۶ میلیون دوز واکسن از مجموعه کوواکس، بیش از ۲۵ میلیون دوز از طریق واردات و ۲۵ میلیون دوز با استفاده از تولیدات داخلی تأمین شود. واکسیناسیون عمومی نیز اسفندماه سال آینده شروع می‌شود.

به گفته رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا، زمستان امسال کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، افراد مسن، معلولان و جانبازان مراکز نگهداری در اولویت واکسیناسیون قرار دارند. بهار و تیرماه سال آینده نیز افراد بالای ۶۵ سال، افراد ۱۶ تا ۶۴ سال با بیماری زمینه‌ای و افرادی که به واسطه شغل خود با مردم در تماس هستند واکسن دریافت می‌کنند.

وی همچنین بیان کرد: مرداد تا آذر ۱۴۰۰ نیز نوبت به واکسیناسیون ساکنان مراکز شلوغ، افراد ۵۵ تا ۶۵ سال فاقد بیماری زمینه‌ای و شاغلان ضروری و کارکنان بهداشتی که در خط اول مواجهه نیستند، واکسن می‌زنند. در نهایت نیز در فاز چهارم، با شروع زمستان ۱۴۰۰، همه مردم در مقابل این بیماری واکسینه خواهند شد.

قانعی با اشاره به اینکه ۹ شرکت در حال تولید واکسن کرونا هستند، گفت: ۳ مورد از آنها به فاز بالینی رسیده‌اند. یک همکاری مشترک با کوبا داریم که این واکسن نیز در مراحل خوبی قرار دارد. به زودی واکسن مورد تأیید ایرانی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید. پایگاه یونیسف، ایران را یکی از کشورهای سازنده و تولیدکننده واکسن کرونا معرفی کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала