سردار سلامی: انهدام ناوهای هواپیمابر با موشک بالستیک از راهبردهای ماست

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فرمانده کل سپاه ایران یکی از راهبردهای دفاعی این کشور را نام برد
فرمانده کل سپاه ایران یکی از راهبردهای دفاعی این کشور را نام برد - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده کل سپاه ایران، انهدام ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دور برد را یکی از راهبردهای دفاعی این کشور نامید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حاشیه مرحله نهایی رزمایش پیامبر که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، با اشاره به اهداف برگزاری این مرحله از رزمایش گفت: یکی از هدف های مهم ما در سیاست ها و راهبردهای دفاعی این است که بتوانیم ناوهای جنگی دشمن اعم از ناوهای هواپیمابر و رزم ناوها را با استفاده از موشک های بالستیک دوربرد هدف قرار دهیم.

وی افزود : مرسوم است در دریا با استفاده از موشک‌های کروز با سرعت کم هدف های متحرک مورد اصابت قرار گیرد؛ اما استفاده از موشک‌های بالستیک به دلیل اعماق و مسافت‌های طولانی که از قلب سرزمین خودمان می توانیم اهداف متحرک در اقیانوس را هدف قرار دهیم، دستاورد بزرگ دفاعی است که در نیروی هوافضای سپاه عینیت یافته و به تکامل رسیده است .

سرلشکر سلامی در پایان تاکید کرد: امروز شاهد اجرای تمرین قدرتمندانه‌ای از نیروی هوافضای سپاه بودیم که این بخش از سیاست دفاعی در میدانی رزمایشی مورد ارزیابی قرار گیرد تا در مواقعی که اقتضا کند؛ در شرایط واقعی تکرار شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала