محکوم شدن رئیس جمهوری سابق کره جنوبی به تحمل 22 سال حبس

© AP Photo / Ahn Young-joonمحکوم شدن رئیس جمهوری سابق کره جنوبی به تحمل 22 سال حبس
محکوم شدن رئیس جمهوری سابق کره جنوبی به تحمل  22 سال حبس  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه عالی کره جنوبی امروز (پنج‌شنبه)، حکم پارک گئون-های، رئیس جمهوری سابق این کشور به ۲۰ سال زندان را به اتهام فساد و سوءاستفاده از قدرت قطعی کرد؛ اتهامی که موجب برکناری وی در سال ۲۰۱۷ شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، این تصمیم به روند طولانی پرونده قضایی پایان می‌دهد که پس از رفتن رئیس جمهوری سابق کره جنوبی  پس از ماه‌ها تظاهرات گسترده در خیابان‌ها ادامه داشت.

پارک گئون-های اولین زن منتخب رئیس جمهوری کره جنوبی در سال ۲۰۱۸ به جرم فساد و سوءاستفاده از قدرت به ۳۰ سال زندان محکوم شده بود. پس از آن با برگزاری یک سری دادگاه تجدید نظر و دادرسی جدید حکم وی به ۲۰ سال زندان کاهش داده شد.

حبس رئیس جمهور سابق کره جنوبی در سلول انفرادی - اسپوتنیک ایران
حبس رئیس جمهور سابق کره جنوبی در سلول انفرادی

امروز پرونده وی برای بار دوم به دادگاه عالی بازگشت، که این حکم ۲۰ ساله را تأیید کرد. دادگاه عالی همچنین جریمه‌ها و جبران خسارت‌هایی را به مبلغ ۲۱.۵ میلیارد وون (۱۶ میلیون یورو) تأیید کرد که رئیس جمهوری سابق باید آنها را پرداخت کند.

پارک گئون-های، که مدت‌هاست با تقبیح عدالت مغرضانه جلسات دادرسی را بایکوت کرده است، روز پنج‌شنبه نیز در دادگاه غایب بود. وی همچنین به دلیل نقض قوانین انتخاباتی به دو سال زندان محکوم شده است.

رئیس جمهوری سابق کره جنوبی اگر تمام این ۲۲ سال حکم را در زندان سپری کند، در پایان حکم خود بیش از ۸۰ سال سن خواهد داشت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала