ترامپ در آستانه استیضاح قرار گرفت

© AP Photo / Alex Brandonنانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا - اسپوتنیک ایران
اشتراک
بر اساس نامه نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به اعضای حزب، دموکرات ها در مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده روند حذف رئیس جمهور دونالد ترامپ را از سمت خود آغاز می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه خبری ان بی سی روز جمعه گزارش داد: اگر رئیس جمهور بلافاصله از سمت خود خارج نشود، به ناچار و داوطلبانه، كنگره وارد عمل خواهد شد.

ترامپ به مراسم تحلیف بایدن نخواهد رفت - اسپوتنیک ایران
ترامپ به مراسم تحلیف بایدن نخواهد رفت

در این پیام آمده است: استیضاح رییس جمهوری آمریکا در صورتی طی کمتر از دو هفته باقیمانده به پایان مهلت قانونی ریاست جمهوری او به جریان خواهد افتاد که مایک پنس معاون اول او و دیگر اعضای کابینه دولت امریکا از اقدامات بی سابقه برای برکناری دونالد ترامپ خودداری کنند.

پیش از این گزارش شده بود که پلوسی به جای استیضاح برای ترک داوطلبانه ترامپ یا اعمال بیست و پنجمین متمم قانون اساسی ترجیح داده است. در سال ۲۰۱۹، دموکرات ها قبلاً برای استیضاح تلاش کردند که مجلس نمایندگان را تحت کنترل خود تصویب کنند ، اما اکثریت جمهوری خواه در مجلس سنا این اجازه را ندادند.

خروج زودهنگام و اخراج ترامپ از کاخ سفید نیازمند حمایت دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در مجلس سنا است اما پلوسی به صراحت هشدار داده است که به علت اقدامات فتنه انگیز ترامپ و دامن زدن به شورش های روز چهارشنبه کنگره، رئیس جمهوری را استیضاح خواهد کرد.

پلوسی در جمع خبرنگاران اذعان کرد: استیضاح ترامپ فوری است و این یک حالت اضطراری است.

نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا نیز تاکید کرد که طی چند روز اخیر تلفن من با درخواست استیضاح، استیضاح ، استیضاح منفجر شده است.

چاک شومر رهبر اقلیت سنای فعلی، روز پنج‌ شنبه تلاش خود را برای برکناری رئیس جمهوری آمریکا آغاز کرد و گفت شورشی که ترامپ دامن زد و یک روز قبل چهارشنبه کنگره را در برگرفت، نشان داد که وی برای هدایت ملت شایسته نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала