همتی: دشمن شماره یک مردم ایران به انتهای پرونده خود رسید

© Sputnik / Pouya Mamaghani همتی: دشمن شماره یک مردم ایران به انتهای پرونده خود رسید
همتی: دشمن شماره یک مردم ایران به انتهای پرونده خود رسید - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کل بانک ‌مرکزی ایران از "ثبات قیمت‌ها و کاهش تورم" در پی فروکش کردن "هیجانات سیاسی" خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک ‌مرکزی ایران اظهار داشت: امروز، وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت بار خود رسید. از ۱۵ مرداد ۹۷ که تحریم‌ها و فشار حداکثری آغاز شد، تا ۱۵ آبان که تحریم بانک مرکزی و بانک‌های کشور را شامل شد، بی‌سابقه ترین تحریم غیر قانونی وضع شده علیه اقتصاد کشورمان بود؛ تاحدی که هیچ یک از بخش‌های اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریم‌ها  واقع نشده باشد.

همتی در یادداشت اینستاگرامی خود افزود: در سال ۹۸ و سال ۹۹ (تاکنون) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از ۲۰ میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود. این در حالی است که درآمدهای ارزی سالانه ناشی از صدور نفت، در سال‌های قبل، همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از ۴۰میلیارد دلار بوده است.

رئیس کل بانک ‌مرکزی ایران تصریح کرد: بی شک ملت بزرگ ایران، با مقاومت تحسین برانگیز و علیرغم سختیها و مشکلات ناشی از گرانیها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریم ها، پیروز این میدان است. با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه‌های اخیر  از یک طرف و گشایشهای آغاز شده در خصوص برخی منابع بانک مرکزی، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمت‌ها و کاهش تورم باشیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала