دانشمندان راهی برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یافتند

© Sputnik / Alexandr Kryazhevدانشمندان راهی برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یافتند
دانشمندان راهی برای کاهش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا یافتند - اسپوتنیک ایران
Telegram
محققان معتقند، که مهارکننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین می توانند خطر ابتلا به بیماری شدید را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهند.

به گزارش اسپوتنیک، در نشریه سپکتروم با اشاره به مطالعه دانشمندان آلمانی بیان شد: برای کاهش خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به فشار خون بالا باید از مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) استفاده شود.

نگرانی دانشمندان از تاثیر کرونا بر مغز و سیستم عصبی - اسپوتنیک ایران
نگرانی دانشمندان از تاثیر کرونا بر مغز و سیستم عصبی

نویسندگان این اثر پاسخ ایمنی بیش از صد هزار سلول را تجزیه و تحلیل کردند، رای انجام این کار، آنها بزاق گرفته شده از ناحیه حلق ۳۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ شرکت کننده در مطالعه بدون عفونت را بررسی کردند. مشخص شد که در افرادی که فشار خون بالا دارند، سلول های ایمنی قبل از آلوده شدن به ویروس کرونا از قبل ملتهب شده بودند و پس از عفونت، احتمالاً با یک دوره شدیدتر از بیماری پاسخ ایمنی بیش از حد داشتند.

اولف لندمسر متخصص قلب و عروق، اظهار داشت که این واکنش یک عامل تعیین کننده است که در خطر ابتلا به کووید-۱۹ شدیداً واگیردار است.

این مقاله تأکید می کند که می توان از داروهای ضد فشار خون برای تضعیف پاسخ ایمنی بیش از حد استفاده کرد.

در این مطالعه، دانشمندان بیماران کووید-۱۹ را با فشار خون بالا و طبیعی مقایسه کردند. در گروه اول ۹۰ نفر و در گروه دوم ۵۴ نفر بودند.

مشخص شد که با استفاده از مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، خطر زندگی تقریباً مشابه بیماران فاقد بیماری های قلبی عروقی است. در حالی که بدون مصرف این داروها، خطر چهار برابر شده است.

ایرینا لمان استاد اپی ژنتیک محیطی و تحقیقات ریه در کلینیک شاریتی در برلین، به طور خلاصه گفت: مهارکننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین می توانند خطر ابتلا به بیماری شدید را در بیماران مبتلا به فشار خون بالا کاهش دهند.

در همان زمان، دانشمندان هشدار می دهند که به دلیل نمونه های کم هنوز نمی توان به طور کامل در نتایج مطالعه اطمینان داشت. حذف اثر سایر داروها بر روند بیماری ضروری است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала