باقری: انتقام سردار سلیمانی تاریخ انقضا ندارد

CC BY 4.0 / M. Sadegh Nikgostar/ Tasnim News Agency / cropped photoباقری: انتقام سردار سلیمانی تاریخ انقضا ندارد
باقری: انتقام سردار سلیمانی تاریخ انقضا ندارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با اشاره به ترور سردار سلیمانی، گفت: انتقام شهید سردار سلیمانی تاریخ انقضا ندارد و جوانان انقلابی منطقه و جهان با همت مضاعف برای تحقق این هدف تلاش خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر محمد باقری، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پیامی به مناسبت سالروز ترور سپهبد قاسم سلیمانی گفت: ۱۳ دی ماه ۹۸ یادآور حادثه‌ای تلخ در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که در آن، یکی از فرزندان دلسوز امت اسلامی و پاکباخته مکتب ولایت، دلاورمردی که در راه دفاع از آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی و خلف صالحش، حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) لحظه ای لباس خدمت و جهاد فی سبیل‌الله را از تن بیرون نکرد و برای امنیت ملت‌ها به ویژه امت مسلمان، تشکیلات خشن‌ترین تروریست‌های تکفیری دست پرورده آمریکا و اذنابش با عنوان داعش را مضمحل نمود، به دست شقی‌ترین دشمن مسلمانان جهان و نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی دولت استکباری و تروریست آمریکا در اقدامی ناجوانمردانه به شهادت رسید.

هشدار سردار قاآنی به مسئولان آمریکایی دخیل در ترور سپهبد سلیمانی - اسپوتنیک ایران
هشدار سردار قاآنی به مسئولان آمریکایی دخیل در ترور سپهبد سلیمانی

در بخشی از سخنان خود، رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، سخنان آیت الله خامنه ای را  در خصوص ترور سپهبد قاسم سلیمانی یادآور شد: «شهادت پاداش تلاش بی وقفه او در همه این سالیان بود؛ با رفتن او به حول و قوه الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه آغشته کردند. شهید سلیمانی چهره بین المللی مقاومت است و همه دلبستگان مقاومت خونخواه اویند.»

سرلشکر باقری با اشاره به بیانات رهبر ایران تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به پیروی از مولا و مقتدای خود، مکتب جهاد و مقاومت را با انگیزه‌ای مضاعف ادامه داده و خواهند داد.

وی افزود: شهید سلیمانی قهرمان ملی و اسلامی و فرمانده بزرگ جبهه مقاومت بود که توانست با نزدیک کردن دل‌های امت اسلامی و انسجام آنها ذیل یک فرماندهی و مکتب واحد، جبهه مقاومت علیه استکبار و زائده ناپاک آن یعنی رژیم کودک‌کش صهیونیستی را استحکام بخشیده و هیمنه پوشالی آمریکا را درهم بشکند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران خاطرنشان کرد: دشمن زبون که در عرصه جنگ و رویارویی نظامی، یارای مقاومت با این بزرگمرد جهاد و شهادت را نداشت، در ۱۳ دی ماه ۹۸، در دل شب و ناجوانمردانه، او و همرزمانش را با حمله پهبادی ترور نموده و به شهادت رساند، با این تصور که زنجیره مقاومت و مبارزه از هم بپاشد. لیکن با حضور میلیونی مردم ایران، عراق و کشورهای منطقه در مراسم تشییع پیکر این شهید والامقام، سیلی دیگری بر چهره استکبار نواخته شد.

باقری گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سلیمانی نشان داد راهی که سردار سلیمانی آغاز کرده و مکتبی که او به پیروی از اسلام عزیز در منطقه بنا نهاده بسیار مستحکم‌تر از آن است که با یک اقدام سبعانه متزلزل شود، بلکه با شهادت او عزم جوانان انقلابی ملت‌های منطقه و جهان برای اخراج آمریکا از منطقه غرب آسیا که آرزوی سردار سلیمانی و همه رزمندگان مقاومت در سراسر جهان بود با همت مضاعف تا حصول نتیجه دنبال خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала