آخرین آمار کرونا در ایران : ۱۳۲ فوتی و ۶۰۲۱ ابتلای جدید

© Photo / IRNAآخرین آمار کرونا در ایران : ۱۳۲ فوتی و ۶۰۲۱ ابتلای جدید
آخرین آمار کرونا در ایران : ۱۳۲ فوتی و ۶۰۲۱ ابتلای جدید  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اعلام اینکه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۲ فرد مبتلا کووید۱۹ جان خود را از دست دادند، اظهار داشت ۶۰۲۱ بیمار جدید مبتلا به این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، ، دکتر سیما سادات دکتر لاری، گفت: از دیروز تا امروز( ۵ دی ۱۳۹۹)  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۰۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۰۶ نفر از آنان بستری شدند. بر این اساس مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۲۰۳ نفر رسید.

تماس بیش از 30000 نفر برای اطلاع از دریافت واکسن کرونای ساخت ایران - اسپوتنیک ایران
تماس بیش از 30000 نفر برای اطلاع از دریافت واکسن کرونای ساخت ایران

وی افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۵۴ هزار و ۴۴۰ نفر رسید.

لاری ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۹۳۳ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند همچنین ۵۳۴۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وی، تا کنون ۷ میلیون و ۳۰۳ هزار و  ۲۳۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

امروز اعلام شد در سه روز گذشته 30 هزار ایرانی با مرکز فوریت های ملی کرونا تماس گرفته اند تا از شرایط شرکت در آزمایشات بالینی اولین واکسن ویروس کرونای تولید داخل مطلع شوند و 20 هزار داوطلب به طور قطعی ثبت نام کرده اند تا در آزمایش بالینی این واکسن شرکت کنند. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала