ترامپ خواستار تعیین یک دادستان ویژه برای تحقیق درباره انتخابات آمریکا شد

© REUTERS / Danny Wildترامپ خواستار تعیین یک دادستان ویژه برای تحقیق درباره انتخابات آمریکا شد
ترامپ خواستار تعیین یک دادستان ویژه برای تحقیق درباره انتخابات آمریکا شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا بر لزوم تعیین یک دادستان ویژه برای تحقیق درباره ادعای وی درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در توییتر نوشت: "بعد از دیدن تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ، من با هر کسی که معتقد باشد فوراً به یک دادستان ویژه قوی ، سریع العمل و عادلانه نیازی نیست ، مخالفم. این فاسدترین انتخابات در تاریخ کشور ما بود و باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد."

​قابل ذکر است که  توییتر پست ترامپ را به عنوان پیام مشکوک علامت گذاری کرد.

پیش از این ، وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود اطلاع داده بود كه ترامپ می خواهد برای انتصاب دادستان ویژه ای جهت  تحقیق درباره ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا و همچنین مسائل مربوط به هانتر پسر جو بایدن تلاش ورزد. طوری که روزنامه  نیویورک تایمز نوشته ، ترامپ در کاخ سفید درباره امکان تعیین سیدنی پاول ، وکیل مدافع خود ، که به ارتکاب اشتباهات در دادگاه ها مشهور است ، به عنوان دادستان  ویژه برای تحقیق در مورد تقلب ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری ، بحث کرده است.

با توجه به نتایج انتخابات 3 نوامبر ، جو بایدن ، نامزد حزب  دموکرات  آمریکا رئیس جمهور منتخب محسوب می شود اما  ترامپ هنوز به  شکست خود اعتراف نکرده است. مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا در تاریخ 20 ژانویه برگزار می شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала