نماینده مجلس: نتیجه FATF مکمل تحریم‌‌های آمریکا و اروپا خواهد بود

© Photo / FATFFATF واردات کالای اساسی و صادرات نفت را مختل می‌کند
FATF واردات کالای اساسی و صادرات نفت را مختل می‌کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
FATF واردات کالای اساسی و صادرات نفت را مختل می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نتیجه FATF مکمل تحریم‌‌های آمریکا و اروپا خواهد بود، اظهار داشت که اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، باید برای بررسی FATF حواسشان را جمع کنند و با طناب برجامیون به چاه نروند.

محمد سلیمانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ائامه گفت:« بحث FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام خیلی گسترده بررسی شد و معلوم شد ضرر‌های آن خیلی بیشتر از منافعش در شرایط حاضر است. شرایط حاضر، شرایطی است که ما الان در تحریم هستیم و هر روز هم آمریکا تحریم بیشتری را علیه ملت وضع می‌کند و اروپایی‌ها هم نشان دادند قابل اعتماد نیستند و به هیچ وجه حاضر به همکاری در چارچوب منافع مشترک با ایران نیستند و گوش به فرمان آمریکا هستند.

پارلمان اروپا خواستار مقابله با تحریم های آمریکا شد  - اسپوتنیک ایران
پارلمان اروپا خواستار مقابله با تحریم های آمریکا شد

خود آقای رئیس جمهور هم یکبار اعلام کرد چرا با اروپایی‌ها صحبت کنیم؛ بلکه می‌رویم با خود کدخدا یعنی آمریکایی‌ها مذاکره می‌کنیم و از همین طریق هم رفتند برجام را به تصویب رساندند. در واقع شرایط حاضر به هیچ وجه به نفع ایران نیست، که وارد مسائلی چون FATF شود زیرا آن‌ها در این شرایط هر کاری هم ایران انجام دهد باز آن‌ها بهانه خودشان را رها نمی‌کنند.

برجام نشان داد، با امضای چنین قراردادهایی نمی‌تـ‌وان بهانه را از دشمن گرفت. دشمن دنبال بهانه است و همین سازوکارهای جهانی که در اختیارش است نشان می‌دهد این تفکر که بهانه را از دشمن بگیریم درست نیست.

فرض کنید FATF اجرایی شد، آیا مسائل مالی کشور حل می‌شود؟، خیر واقعاً اینطور نمی‌شود چون کسی که تصمیم می‌گیرد آمریکا است و یک طرفه هم عمل می‌کنند و کاری به کشورهای دیگر ندارند. کشورهای تصمیم گیرنده در FATF، عربستان و اسرائیل و از این قماش هستند. اینها نیز دنبال زمین زدن و بهانه تراشی برای ایران هستند. حتی اگر ایران FATF را هم امضا کند غربی‌ها بهانه می‌آورند.

از هر زاویه‌ای نگاه کنید،در شرایط کنونی حضور در FATF هیچ نفع و سودی برای ایران ندارد. از آن طرف FATF خسارت فراوانی دارد. چون در شرایط تحریمی هستیم باید راهکارهایی پیدا شود که تحریم را دور بزنیم و نسبت به کم اثر کردن تحریم عمل کنیم».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала