سفیر ایران در روسیه: همکاری های اقتصادی گسترده ایران و روسیه علیرغم تحریم های آمریکا ادامه دارد

© Sputnikسفیر ایران در روسیه: همکاری های اقتصادی گسترده ایران و روسیه علیرغم تحریم های آمریکا ادامه دارد
سفیر ایران در روسیه: همکاری های اقتصادی گسترده ایران و روسیه علیرغم تحریم های آمریکا ادامه دارد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر ایران در روسیه با اشاره به سفر وزیر نفت به مسکو گفت: ایران و روسیه علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه و سخت از سوی آمریکا همکاری های اقتصادی رو به جلویی دارند.

به گزارش اسپوتنیک، کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو در خصوص سفر بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به روسیه نوشت: "بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان امشب در راس هیاتی به منظور دیدار با مقامات عالیرتبه روسیه و رایزنی درباره آخرین وضعیت همکاری های دو کشور در زمینه انرژی و چشم انداز بازارهای جهانی عازم مسکو شده است."

کاظم جلالی: بیش از 40 درصد مبادلات تجاری روسیه و ایران دارد با ارز ملی دو کشور انجام می شود - اسپوتنیک ایران
کاظم جلالی: بیش از 40 درصد مبادلات تجاری روسیه و ایران دارد با ارز ملی دو کشور انجام می شود

وی افزود: "همکاری و رایزنی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موسسان سازمان اوپک و فدراسیون روسیه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان نفت خام و عضو «اوپک پلاس» برای شکل دهی به جریانات سازنده و ثبات زا در بازار پر تلاطم انرژی در جهانی که همچنان تحت تاثیر امواج حاصل از یکجانبه گرایی، تحریم های نامشروع و همه گیری ویروس کرونا است، مهم و ضروری است."

جلالی خاطرنشان کرد: "ایران و روسیه علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه و سخت از سوی آمریکا همکاری های اقتصادی رو به جلویی دارند".

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در سفر کاری دو روزه به مسکو با الکساندر نوواک وزیر پیشین انرژی و معاون کنونی نخست وزیر روسیه دیدار و گفت و گو می کند. این دو مقام درباره درباره تحولات جهانی بازار نفت و همکاری‌های تهران و مسکو در حوزه نفت و انرژی رایزنی کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала