روسیه:Sputnik V در برابر ویروس کووید جهش یافته نیز کارایی دارد

© Photo / Russian Direct Investment Fundروسیه:Sputnik V در برابر ویروس کووید جهش یافته نیز کارایی دارد
روسیه:Sputnik V در برابر ویروس کووید جهش یافته نیز کارایی دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه از کارایی واکسن روسی ویروس کرونا در برابر ویروس جهش یافته کووید – 19 که در اروپا نمایان شده خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کیریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه از کارایی واکسن روسی ویروس کرونا در برابر ویروس جهش یافته کووید – 19 که در اروپا نمایان شده خبر داد.

امضای تفاهم نامه همکاری بین گامالیا، صندوق سرمایه گذاری و شرکتهای آسترازنکا و R-PHAR  - اسپوتنیک ایران
امضای تفاهم نامه همکاری بین گامالیا، صندوق سرمایه گذاری و شرکتهای آسترازنکا و R-PHAR

وی در جریان ارتباط ویدئویی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: "ما همچنین تأیید می کنیم که طبق اطلاعات ما، Sputnik V در برابر جهش جدید ویروس موجود در اروپا بسیار موثر است. بر این اساس، به همان اندازه که علیه سویه های موجود ویروس موثر است، در برابر آن جهش جدید نیز کارایی دارد، و Sputnik V با وجود جهش‌های قبلی در پروتئین S  در موارد مختلف اثبات شده است. "

پیش از این جهش جدید ویروس کرونا در SARS-CoV-2 در انگلیس کشف شد. روز شنبه، شورای مشورتی انگلیس در مورد تهدیدات ویروس های تنفسی جدید و نوظهور تأیید کرد که نوع ویروس کرونا شناسایی شده در کشور با سرعت بیشتری در حال گسترش است و احتیاط بیشتر مردم را نیز می طلبد.

گرچه نوع جدید ویروس طبق برآوردهای اولیه، سرعت انتقال در جهش جدید ممکن است 70 درصد بیشتر از نوع معمول باشد، اما هنوز چیزی وجود ندارد که خطرناک تر بودن آن از نظر مرگ یا بستری شدن در بیمارستان نشان دهد. با این وجود، در میان خبر ظهور جهش جدید ویروس، تعدادی از کشورها قبلاً اعلام کرده اند که ارتباطات حمل و نقل با انگلیس را به حالت تعلیق درآورده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала