کشف علامت خطرناک جدید در بیماران مبتلا به ویروس کرونا

© Sputnik / Iliya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر کشف علامت خطرناک جدید در بیماران مبتلا به ویروس کرونا
کشف علامت خطرناک جدید در بیماران مبتلا به ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
پزشکان در ایالات متحده علامت نادر اما خطرناک در بیماران مبتلا به ویروس کرونا را کشف کرده اند که در چندین بیمار در نیویورک مشاهده شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پورتال BGR، طی دو ماه، پزشکان در نیویورک سه مورد را ثبت کردند که بیماران آلوده به ویروس کرونا به علائم بیماری کراتیت یعنی التهاب قرنیه مبتلا شدند. در این بیماری، عفونت به غشای داخلی کره چشم گسترش می یابد و باعث آندوفتالمیت می شود.

4 علامت اولیه ابتلا به ویروس کرونا را چک کنید  - اسپوتنیک ایران
4 علامت اولیه ابتلا به ویروس کرونا را چک کنید

یکی از این سه بیمار به دلیل عوارض مرتبط با ویروس کرونا از دنیا رفت، نفر دوم بینایی خود را از دست داد و سومین بیمار مجبور شد یک چشم خود را خارج کند.

به گفته متخصصان، انتقال کراتیت به اندوفتالمیت در عمل پزشکی کاملا نادر است و اکثر مردم نباید زیاد نگران این موضوع باشند. با این حال، شناسایی سه مورد از این دست در مدت زمان کوتاهی نشان دهنده لزوم تحقیقات بیشتر در مورد تأثیر ویروس کرونا بر عفونت های چشم دارد.

پیش از این محمد ناصر هاشمیان متخصص چشم (افتالمولوژی) درباره تاثیر ویروس کرونا روی چشم گفت: تاثیر این ویروس روی چشم بیشتر به صورت التهابات سطح بیرونی چشم است. وی با تاکید بر اینکه جذب ویروس از طریق مخاط چشم خطرناک است، بیان داشت: این ویروس همانطور که از مخاط بینی و دهان وارد بدن می شود، می تواند از طریق چشم هم به بدن منتقل می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала