موافقت روحانی با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان

© AP Photo / Jason DeCrowموافقت روحانی با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان
موافقت روحانی با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس ‌جمهوری ایران با درخواست سازمان اداری و استخدامی کشور برای استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر این کشور موافقت نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، جمشید انصاری معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی ایران، نامه ‌ای به ریاست جمهوری ایران ارسال کرد و با توجه به بند (ج) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه، نسبت به استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر علاوه بر سهمیه مقرر در ماده (۲۱) قانون جامعه خدمات ‌رسانی به ایثارگران خواستار اقدام شد.

تذکر ۵۰ نماینده مجلس ایران به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس - اسپوتنیک ایران
تذکر ۵۰ نماینده مجلس ایران به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس

استخدام این تعداد از فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر از طریق برگزاری آزمون اختصاصی بین آن دسته از فرزندان که فاقد شغل هستند، در تمام دستگاه‌ های اجرایی اعم از مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه‌ های غیر مشمول و دارای مقررات خاص صورت خواهد گرفت.

روحانی در پاسخ به درخواست رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور مراتب موافقت خود را به شرح زیر ابلاغ کرد: با استخدام ۱۲۰۰۰ نفر از فرزندان عزیز شهدا و جانبازان موافقت می ‌شود.

رئیس جمهور ایران، همچنین تاکید کرد: با جذب افراد شایسته ای نظیر فرزندان عزیز شهدا و جانبازان، شاهد ارتقای بیش از پیش نظام اداری کشور باشیم. بدیهی است؛ شرایط احراز و اولویت ‌های فرزندان شاهد و جانباز مشمول این مجوز با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاه ‌های اجرایی از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ و تلاش خواهد شد مراحل برگزاری آزمون و جذب این افراد در دستگاه ‌های اجرایی تا پایان سال ۱۳۹۹ انجام شود.

لازم به توضیح است؛ مفاد بند (ج) ماده (۸۷) قانون برنامه ششم توسعه دولت (ایران) را علاوه بر اجرای ماده (۲۱) قانون جامع خدمات ‌رسانی به ایثارگران و تبصره‌ های آن و اصلاحات بعدی، به استخدام تمام فرزندان شهدا و فرزندان جانباز ۷۰ درصد و بالاتر در طول اجرای این قانون مکلف کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала