آماده باش نظاميان آمريكايى در خاورميانه به دليل نگرانى از حمله احتمالى ايران

© AFP 2022 / Paul J. Richardsنظامیان آمریکایی
نظامیان آمریکایی - اسپوتنیک ایران
Telegram
نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از ترس حمله ایران به حال آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «پولیتیکو»، نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از ترس حمله ایران به حال آماده‌باش کامل درآمده‌اند. پنتاگون با دقت زیاد «شاخص های نگران کننده آمادگی بالقوه برای حمله» از سوی گروهک های طرفدار ایران در عراق را زیر نظر دارد.

به نوشته روزنامه نامبرده، گروهک هایی که از ایران حمایت می کنند حملات راکتی خود در منطقه را از سر گرفتند.

کنستانین کوساچف - اسپوتنیک ایران
احتمال آغاز عملیات بزرگ مقیاس جنگی در خاورمیانه به دلیل ترور فخری‌زاده

شایان ذکر است که مطابق با اعلامیه منتشره در وبگاه فرماندهی مرکزی آمریکا، ایالات متحده بمب‌افکن‌هایی را برای اعمال بازدارندگی علیه ایران به خاورمیانه ارسال کرده است.

در این اعلامیه آمده است:« در پی ترور فخری زاده دانشمند هسته ای ایران و بیم اسرائیل و حامی آمریکایی اش از انتقام سخت ایران، دو بمب‌افکن آمریکایی B-52H روز 10 دسامبر( پنج‌شنبه) از آمریکا به سوی خاورمیانه راهی شدند. مقام‌های مطلع گزارش داده‌اند که این پیام مستقیم بازدارندگی به ایران است.

یک مقام ارشد نظامی در جمع کوچکی از خبرنگاران به شرط ناشناس ماندن با ارائه اطلاعاتی در خصوص ماموریت این دو بمب‌افکن گفت که دولت باور دارد که خطر حمله ایران به آمریکا یا منافع متحدانش در منطقه کمی بیشتر از حالت عادی است و پنتاگون می‌خواهد اطمینان یابد که ایران پیش از هرگونه اقدامی مجددا بر روی کارش فکر می‌کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала