انجمن داروسازان ایران از اعمال فشارهای سیاسی برای تایید واکسن کرونا سخن گفت

© Sputnik / Anton Bystrov /  مراجعه به بانک تصاویر انجمن داروسازان ایران از اعمال فشارهای سیاسی برای تایید واکسن کرونا سخن گفت
انجمن داروسازان ایران از اعمال فشارهای سیاسی برای تایید واکسن کرونا سخن گفت  - اسپوتنیک ایران
Telegram
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران اعلام کرد در حال حاضر سازمان غذا و دارو در این کشور تحت فشار سیاسی سنگین برای تائید واکسن و داروهای ضد کرونا قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک ، سید علی فاطمی در گفتگو با خبرنگار مهرگفت :متأسفانه ادامه دار شدن همه گیری کووید ۱۹ و ناتوانی نظام درمانی همه کشورها برای ریشه کنی بیماری، این بهانه را به دست بعضی‌ها داده تا در حیاتی ترین موضوع که سلامت مردم است، دخالت کنند.

فاطمی گفت: در حال حاضر سازمان غذا و دارو تحت فشار سیاسی سنگین برای تائید واکسن و داروهای ضد کرونا قرار دارد. متأسفانه بعضی‌ها با سوءاستفاده از تعصبات ملی و مذهبی مردم، پیشینه ایرانی یا اسلامی به این داروها می‌دهند که این جفا در حق مردم و هم در حق دین است.

واکنش ها به تبلیغ تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا در ایران + عکس - اسپوتنیک ایران
واکنش ها به تبلیغ تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا در ایران + عکس

وی افزود: گرفتن تائیدیه ضد کرونا از وزارت بهداشت برای هر دارویی، به معنای سرازیر شدن درآمد کلان برای صاحب دارو است و لذا طبیعی است که امروز رقابت شدیدی برای گرفتن این مجوزها در جریان باشد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، گفت: متأسفانه بعضی جریان‌های سیاسی با سوداگران سلامت مردم همراه می‌شوند و به سازمان غذا و دارو برای تائید این داروها فشار می‌آورند.

وی افزود: اگر به اظهار نظرهای روزهای اخیر بعضی افراد در مورد تعیین تاریخ واکسیناسیون مردم با واکسن ایرانی کرونا و همینطور حمایت‌های قاطع از داروهای تحت عنوان طب اسلامی توجه کنیم، نگرانی‌ها در مورد تصمیم گیری نهایی سازمان برای تائید این داروها تحت فشارهای روز افزون سیاسی بیشتر می‌شود.

فاطمی گفت: امیدواریم مسئولین سازمان غذا و دارو، بدون توجه به فشارهایی که از طرف صاحبان قدرت و ثروت بر آنها وارد می‌شود، در کمال بی طرفی و به دور از هر گونه تعصب و صرفاً بر اساس معیارهای علمی در مورد اثربخشی و ایمنی این داروها تصمیم بگیرند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала