مینو محرز به ادعای احمدی‌نژاد درباره تولید آزمایشگاهی ویروس کرونا پاسخ داد

CC BY 4.0 / IRNA / مینو محرز به ادعای احمدی‌نژاد درباره تولید آزمایشگاهی ویروس کرونا پاسخ داد
 مینو محرز به ادعای احمدی‌نژاد درباره تولید آزمایشگاهی ویروس کرونا پاسخ داد - اسپوتنیک ایران
اشتراک
ویروس شناس ایرانی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا: ویروس ها می توانند با هم ترکیب شوند و ویروس جدید ایجاد کنند و حتما لازم نیست که در آزمایشگاه این ویروس تولید شود. حتی بخشی از ویروس کرونا از ویروس اچ آی وی است.

به گزارش اسپوتنیک، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران پیشتر درباره منشا ویروس کرونا گفته بود: "آنچه که مسجل و مسلم است تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه بوده و من معتقدم برای اهداف جهانی کسانی که مسلط هستند بر جهان و دارند دنیا را اداره می کنند."

مینو محرز، ویروس شناس ایرانی و عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در واکنش به ادعای احمدی نژاد درباره دست ساز بودن ویروس کرونا، گفت: "به هیچ وجه ثابت نشده است که ساخته دست انسان است. چون که می توان مشخصات همین ویروس که در محیط اداپته می شود را پیدا کرد. چینی ها هر جنبنده ای را می خورند در نتیجه به راحتی این ویروس ها می توانند با هم ترکیب شوند و ویروس جدید ایجاد کنند و حتما لازم نیست که در آزمایشگاه این ویروس تولید شود. حتی ویروس کرونا بخشی از آن از ویروس اچ آی وی است. بنابراین از نظر ویروس شناس ها به هیچ وجه این مسئله ثابت نشده است و رد شده است که این ویروس دست ساز است."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала