هشدار هواشناسی برای بارش گسترده در ایران

© Photo / IRNAبارش برف در ایران
بارش برف در ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان هواشناسی اطلاع داد که بارش برف و باران در کل ایران و احتمال ریزش تگرگ در ۵ استان وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی روز یکشنبه به‌جز نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در سایر مناطق کشور بارش رخ می دهد. بارش در شمال غرب، برخی مناطق غرب، استان‌های محدوده زاگرس مرکزی، برخی مناطق استان‌های واقع در دامنه‌های رشته‌کوه البرز، شمال شرق برف یا باران و در ارتفاعات مناطق مور و ارتفاعات کرمان و فارس به‌صورت برف پیش‌بینی شده است.

در مناطق جنوبی کشور باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد و در برخی مناطق استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان احتمال ریزش تگرگ وجود دارد. شدت بارش‌های امروزی برای استان‌های فارس، بوشهر، نیمه شمالی کرمان، جنوب یزد، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، مرکزی، قم و گیلان است.

اختراع دستگاه تولید برق با برف - اسپوتنیک ایران
پیمودن مسافتی پر از برف توسط بانوی معلم کُرد فداکار +عکس

سازمان هواشناسی اطلاع داد که  صبح فردا به‌تدریج بارش در نیمه غربی تضعیف می‌شود و عمده بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق، شرق و جنوب شرق خواهد بود و به‌تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

روز سه‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و روز چهارشنبه در استان گیلان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است. پنجشنبه در گیلان، مازندران، برخی مناطق گلستان و خراسان شمالی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است. دریای خزر و خلیج فارس نیز تا اواخر وقت فردا مواج پیش‌بینی شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала