کمک ایران به ونزوئلا در رفع کمبود سوخت

© AP Photo / Marcos Morenoنفتکش ایران در ونزوئلا
نفتکش ایران در ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
Telegram
بزرگترین ناوگان نفتکش‌های حامل سوخت ایران در مسیر ونزوئلا هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بلومبرگ»، بزرگترین ناوگان نفتکش‌های ایران شامل ده نفتکش، با محموله سوخت درمسیر ونزوئلا هستند تا در رویارویی با تحریم‌های آمریکا، به رفع کمبود سوخت در آن کشور کمک کنند.

ناوگان نفتکش‌های کنونی ایران، تقریبا دو برابر ناوگانی است که در ماه می گذشته برای اولین بار به ونزوئلا اعزام شد و ناظران بین‌المللی را شگفت‌زده کرد. ناوگان کنونی از دریای کارائیب که کشتی‌های گشتی ارتش آمریکا در آنجا حضور دارند، عبور خواهد کرد و احتمالا از سوی خود مادورو مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

اقدام عجیب رئیس جمهور ونزوئلا + ویدئو - اسپوتنیک ایران
اقدام عجیب رئیس جمهور ونزوئلا + ویدئو

الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ماه سپتامبر گفته بود: «آنچه ایران انجام می‌دهد، زیر نظر داریم و اطمینان حاصل می‌کنیم که سایر شرکت‌های حمل‌ونقل، شرکت‌های بیمه، کشتی‌داران و کاپیتان‌های کشتی به این‌که باید از این تجارت به دور باشند، توجه دارند».

تولید نفت ونزوئلا تحت فشار تحریم‌های واشنگتن و پاندمی ویروس کرونا، امسال به رکورد پایینی سقوط کرده است. تولید این کشور در سپتامبر به ۳۹۷ هزار بشکه در روز در مقایسه با ۱.۲ میلیون بشکه در روز پیش از ژانویه سال ۲۰۱۹ که آمریکا دولت و نزوئلا و صنعت نفت این کشور را هدف تحریم قرار داد، کاهش پیدا کرد.

با این حال جدیدترین آماری که بلومبرگ منتشر کرده است، نشان می‌دهد صادرات نفت ونزوئلا در نوامبر به بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد و این کشور با غیرفعال کردن فرستنده نفتکش‌ها و تغییر نام آن‌ها موفق شد به دور زدن تحریم‌ها ادامه دهد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала