کشف جدید: کرونا در امریکا زودتر از چین شیوع پیدا کرده بود

© AP Photo / Evan Vucciکشف جدید: کرونا در امریکا زودتر از چین شیوع پیدا کرده بود
کشف جدید: کرونا در امریکا زودتر از چین شیوع پیدا کرده بود - اسپوتنیک ایران
Telegram
مطالعه گذشته نگر نمونه های خون جمع آوری شده از ساکنان ایالات متحده آمریکا در دسامبر 2019 نشان داد که برخی از آنها حتی قبل از اعلام شیوع نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) در چین آلوده به این ویروس بودند.

به گزارش اسپوتنیک، مقاله مربوطه  در مجله Clinical Infective Diseases منتشر شده است.

مقامات چین اولین بار در 31 دسامبر 2019 از موارد مرموز ابتلا به  ذات الریه در شهر ووهان این کشور خبر دادند که دیرتر معلوم شد علت آن نوع جدید ویروس کرونا بوده است. در ایالات متحده ، اولین مورد تایید شده ابتلا به کووید 19 در 20 ژانویه سال 2020 ، در یکی از ساکنان ایالت واشنگتن مشاهده که بتازگی از چین وارد امریکا شده بود.

بریتانیا واکسن Pfizer و BioNTech ویروس کرونا را تأیید کرد - اسپوتنیک ایران
بریتانیا واکسن Pfizer و BioNTech ویروس کرونا را تأیید کرد

محققان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) بیش از 7000 نمونه خون اهدا شده توسط صلیب سرخ آمریکا را در 9 ایالت بین 13 دسامبر 2019 و 17 ژانویه 2020 تجزیه و تحلیل کردند.

از این تعداد ، 106 نمونه از نظر آنتی بادی علیه ویروس کرونا مثبت بودند: 39 مورد در کالیفرنیا ، و 67 مورد در هر کدام از ایالت های  کانتیکت ، آیووا ، ماساچوست ، میشیگان ، رود آیلند و ویسکانسین.

نویسندگان آزمایشات دیگری را انجام دادند تا واکنش متقابل آنتی بادی ها به ویروس های دیگر را حذف کنند و دریافتند که آنتی بادی های شناسایی شده مخصوص نوع جدید ویروس کرونا  (SARS-CoV-2) هستند. دانشمندان می گویند حتی با در نظر گرفتن آزمایش های مثبت کاذب احتمالی ، می توان گفت که ابتدای ماه دسامبر ویروس در ایالات متحده بود.

نویسندگان مقاله می نویسند: "نتایج نشان می دهد کووید 19 ممکن است زودتر از آنچه تصور می شد و تا دسامبر 2019 به ایالات متحده رسیده باشد."

یادآور می شود مطالعات گذشته نگر قبلی در فرانسه و ایتالیا نیز آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 را در نمونه های خون جمع آوری شده از ساکنان این کشورها در اوایل دسامبر 2019 پیدا کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала