ربات ژاپنی که استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را متذکر می‌شود +ویدئو

© AFP 2022 / Timothy A. Claryساخت ربات های شبیه افراد متوفی
ساخت ربات های شبیه افراد متوفی - اسپوتنیک ایران
Telegram
فروشگاهی در ژاپن برای اطمینان از رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مشتریان از یک ربات با قابلیت تشخیص ماسک بر چهره مشتری استفاده می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ویدئوهایی از یک ربات در فروشگاهی در اوزاکای ژاپن در صفحات اجتماعی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد این ربات با چرخیدن در فروشگاه به مشتریانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند و یا فاصله‌ی اجتماعی را به خوبی رعایت نمی‌کنند تذکر می‌دهد. این ویدئو مورد توجه کاربران فراوانی قرار گرفته است و به آن واکنش‌های مثبتی نشان می‌دهند.

ربات یاد شده با استفاده از فناوری تشخیص چهره به مشتریانی که ماسک بر چهره ندارند، نزدیک می‌شود و به آنها می‌گوید: «ببخشید مزاحمتان شدم. لطفا ماسک خود را بزنید.» این ربات علاوه بر اینکه، پس از تذکر، از مشتری تشکر می‌کند و برای او خرید خوبی را آرزو می‌کند، با تشخیص فاصله مشتریان به آنها در مورد رعایت فاصله اجتماعی در صف پرداخت صندوق فروشگاه نیز تذکری مودبانه می‌دهد.

بسیاری از کاربران این تکنولوژی را تحسین می‌کنند و عنوان می‌کنند در حالی که در برخی از کشورها ماسک دست دوم می‌فروشند در ژاپن روز به روز از فناوری جدیدتری استفاده می‌شود. کاربران عنوان می‌کنند مقابله با ویروس کرونا تنها از راه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در خانه ماندن ممکن می‌شود اما از طرفی مردم در تنگنا هستند و باید برای هزینه‌های زندگی‌شان کار کنند. برخی از کاربران ایرانی عنوان می‌کنند این تکنولوژی در کشوری همچون ژاپن کارآمد است و احتمال اینکه همه‌ی مردم در ایران به توصیه‌های چنین رباتی عمل کنند بسیار کم است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала