جانسون: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ‌ای اولویت بریتانیا است

© AFP 2022 / Kirsty Wigglesworthجانسون: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ‌ای اولویت بریتانیا است
جانسون: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ‌ای اولویت بریتانیا است - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخست ‌وزیر انگلیس در نامه خود با تکیه بر این ادعا که ایران به دنبال سلاح هسته ای است، تاکید کرد: اولویت بریتانیا جلوگیری از مجهز شدن ایران به تسلیحات هسته ای است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در پاسخ به گروه CFI (دوستان محافظه کار اسرائیل) و جمعی از اعضای محافظه کار پارلمان انگلیس که پیشتر خواستار شفاف سازی او درخصوص سیاست دولت درقبال برجام شده بودند، نامه ای نوشته و تاکید کرد که لندن به پشتیبانی خود از این توافق ادامه خواهد داد.

انگلیس به دنبال یافتن حقیقت حادثه ترور دانشمند هسته ای ایران
 - اسپوتنیک ایران
انگلیس به دنبال یافتن حقیقت حادثه ترور دانشمند هسته ای ایران

بنابر گزارش وب سایت رسمی CFI، بیش از ۸۰ عضو محافظه کار پارلمان انگلیس با کمک این گروه حامی اسرائیل در ماه اکتبر در نامه ای خطاب به جانسون نسبت به منقضی شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران ابراز نگرانی کرده بودند و خواستار شفاف سازی او درباره سیاست های دولت در این زمینه و توافق هسته ای شدند. آنها همچنین از کم کاری لندن برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرده بودند.

نخست وزیر انگلیس در پاسخ خود تصریح کرد: ما درخصوص لزوم رسیدگی به فعالیت‌های بی ثبات‌ کننده منطقه‌ای ایران و برنامه هسته‌ای اش شفاف بوده ایم. ما به علاوه آماده پذیرش راه های مختلف برای رسیدن به این هدف هستیم.

جانسون همچنین در این نامه درباره منقضی شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران خاطر نشان کرد: دولت با توجه به تاثیراتی که (انقضای محدودیت ها) برای امنیت و ثبات منطقه خواهد داشت، مایل به منقضی شدن این تحریم ‌های تسلیحاتی نبود اما تلاش‌ های ما برای یافتن راه هایی جهت ادامه آن ناموفق بوده است.

وی افزود: هدف ما استفاده از مکانیسم حل اختلاف (DRM) برای رسیدگی به عدم پایبندی ایران (به تعهداتش در برجام) است و تمام تلاش خود را برای آن، به کار گرفته ایم. ما به وضوح گفته ایم که ایران باید به طور جدی تعامل داشته باشد. رفتار کنونی این کشور برجام را به خطر می اندازد.

نخست وزیر انگلیس در نامه خود درباره احتمال وضع تحریم جدید علیه ایران نوشت: تحریم ‌ها تنها ابزار برای دستیابی ما به اهداف سیاسی بین ‌المللی مان است و ما آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала