واکسن فایزر پیش از تأیید به نقاط مختلف در جهان ارسال می شود

© REUTERS / DADO RUVICواکسن فایزر پیش از تأیید به نقاط مختلف در جهان ارسال می شود
واکسن فایزر پیش از تأیید به نقاط مختلف در جهان ارسال می شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
شرکت های هواپیمایی آمریکا واکسن کرونا ویروس فایزر را به انبارهای مختلف در جهان حمل می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال، با استناد به منابع آگاه از وضعیت، یونایتد ایرلاینز حمل واکسن ویروس کرونا فایزر را به کشورهای مختلف آغاز کرده است.

سازمان غذا و دارو آمریکا، FDA، در حال بررسی واکسن فایزر در کنار سایر موارد است و ممكن است این واكسن و سایر واكسن ها را تا اواسط دسامبر تأیید كند. در همان زمان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که این واکسن می تواند از اوایل دسامبر در دسترس باشد. دسترسی گسترده ای به واکسن هنوز وجود نخواهد داشت - در ابتدا برنامه ریزی شده است که کارکنان بهداشتی و آسیب پذیرترین افراد واکسینه شوند.  

فایزر مدعی شد اثر بخشی واکسن کرونای این شرکت ۹۵٪ است - اسپوتنیک ایران
"فایزر" مدعی شد اثر بخشی واکسن کرونای این شرکت ۹۵٪ است

به گفته این روزنامه، طرح توزیع واکسن فایزر شامل انبارهایی در ایالت میشیگان و بلژیک و همچنین انبارهایی در مراکز توزیع در ویسکانسین و آلمان است. این روزنامه می گوید، ده ها هواپیما در حال حاضر روزانه صدها پرواز با واکسن انجام می دهند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا به روزنامه گفت که از اولین محموله های گسترده واکسن پشتیبانی می کند و در حال کار بر روی حمل و نقل ایمن است. 

به گفته این روزنامه، یونایتد از سازمان تنظیم مقررات خواسته است تا یخ خشک بیش از حد معمول حمل کند تا واکسن در دمای بسیار پایین نگه داشته شود. روزنامه نوشت: به یونایتد اجازه داده شد حداکثر 15000 پوند (تقریبا 7 تن) یخ خشک حمل کند که این پنج برابر بیشتر از حد معمول است.

فایزر واکسن را خود از طریق کانال های خود توزیع می کند.

وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند که شمار دیگری از شرکت های هواپیمایی مسافربری و باری در حال آماده سازی برای حمل واکسن هستند. 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала