نامه ایران به شورای امنیت در رابطه با ترور دانشمند هسته ای خود

© Photo / IRNAنامه ایران به شورای امنیت در رابطه با ترور دانشمند هسته ای خود
نامه ایران به شورای امنیت در رابطه با ترور دانشمند هسته ای خود  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایران در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد در رابطه با ترور دانشمند هسته ای خود درباره اقدامات آمریکا و اسرائیل در ایام باقی مانده دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ هشدار داد.

به گزارش  اسپوتنیک ، در پی ترور روز جمعه «محسن فخری زاده» دانشمند هسته ای ایران، تهران  با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که نشانه‌های مهم و جدی درباره دست داشتن اسرائیل  در این جنایت وجود دارد.

مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه خاطرنشان کرد که نشانه‌های جدی وجود دارد که نشان می‌دهد اسرائیل مسئول جنایت ترور شهید فخری زاده است.

ایران در نامه خود به شورای امنیت همچنین درباره «اقدامات گستاخانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در ایام باقی مانده دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ» هشدار داد.

اظهار نظر سازمان ملل در مورد ترور دانشمند هسته‌ای در ایران - اسپوتنیک ایران
اظهار نظر سازمان ملل در مورد ترور دانشمند هسته‌ای در ایران

تخت روانچی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای انجام اقدام‌های لازم برای دفاع از مردم و تضمین منافع خود محفوظ می‌داند.

پیش از این، اعلام شده بود که محسن فخری زاده، فیزیکدان هسته ای، ترور شده است. بعد از ظهر 27 نوامبر، افراد مسلحی به این دانشمند حمله کردند؛ در طی درگیری بین سرویس امنیتی وی و تروریست ها، وی به شدت زخمی شد و در بیمارستان درگذشت.

وزارت دفاع ایران این حادثه را یک حمله تروریستی خواند. مشاور رهبر جمهوری اسلامی، حسین دهقان، قول داد که به قاتلان فخری زاده پاسخ داده شود.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از دخالت اسرائیل در این ترور خبر داد. وی از جامعه بین المللی و به ویژه اتحادیه اروپا خواست تا به سیاست استاندارد دوگانه خاتمه داده و عمل "تروریسم دولتی" را محکوم کند.

دفتر نخست وزیر اسرائیل از اظهار نظر در مورد ادعاهای مقامات ایرانی خودداری کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала