پیش بینی افزایش شدید نرخ سهام در بورس ها و رونق بازارها در جهان

© REUTERS / Staff/Remoteپیش بینی افزایش شدید نرخ سهام در بورس ها و رونق بازارها در جهان
پیش بینی افزایش شدید نرخ سهام در بورس ها و رونق بازارها در جهان  - اسپوتنیک ایران
Telegram
تحلیلگران بانک انگلیسی "بارکلیز" افزایش شدید نرخ سهام در بورس های جهانی در سال 2021 را پیش بینی کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه CNBC ، ممکن است سال آینده اکثر کشورهای جهان با موفقیت جمعیت را واکسینه کنند و این امر باعث متوقف شدن شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا شود. در این شرایط میزان سود بسیاری از شرکت ها بالا رفته و آنها به نتایج خوبی از نظر میزان درآمد هر سهم (سود خالص پس از مالیات تقسیم بر تعداد سهام) دست خواهند یافت.

چین در بازار نفت از آمریکا پیشی می گیرد  - اسپوتنیک ایران
چین در بازار نفت از آمریکا پیشی می گیرد

تحلیلگران بانک انگلیسی "بارکلیز" می گویند این شاخص بیش از همه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند. به طور کلی ، شاخص EuroStoxx 600 اروپا تا پایان سال 2021 با رشد 13 درصدی روبرو خواهد شد. با این حال ، برخی از شرکت ها حتی نتایج بهتری نیز کسب خواهند کرد. از جمله آنها غول نفتی انگلیس اچ پی با افزایش 63.7 درصدی نرخ سهام ، بانک هلندی ABN AMRO با 50.6 درصد افزایش نرخ سهام و هلدینگ ارتباطات ومخابرات انگلیسی  BT Group با 47.2 درصد افزایش نرخ سهام خواهند بود.

تولید ناخالص جهان نیز به نوبه خود تا پایان سال 2021  به میزان 5.4 درصد افزایش خواهد یافت که بهترین نتیجه از سال 2010 خواهد بود. برای شرکتهای اروپایی ، این به معنای افزایش 45 درصدی سودآوری است.

تحقق تقاضای به تعویق افتاده  مردم ، اقدامات حمایتی دولت ها و بانک های مرکزی و نرخ بهره پایین در اکثر بازارها ، دستیابی به وام های ارزان قیمت ، از جمله عوامل برای بهبود اوضاع اقتصادی در جهان خواهند بود

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала