رونمایی جو بایدن از دو وزیر کابینه دولت احتمالی آینده آمریکا

© REUTERS / KEVIN LAMARQUEرونمایی جو بایدن از دو وزیر کابینه دولت آینده آمریکا
رونمایی جو بایدن از دو وزیر کابینه دولت آینده آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
پایگاه خبری بلومبرگ گزارش داد که انتخاب "تونی بلینکن" برای سمت وزارت خارجه در دولت احتمالی بایدن قطعی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، سه منبع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ گفته‌اند که تصمیم «جو بایدن» برای انتخاب «تونی بلینکن» به عنوان وزیر خارجه آمریکا در دولت احتمالی بعدی آمریکا قطعی شده است و بلینکن روز سه شنبه رسما برای تصدی این سمت معرفی خواهد شد. 

شرط یکی از نامزدهای وزارت خارجه در دولت بایدن برای حمایت از بازگشت به برجام - اسپوتنیک ایران
شرط یکی از نامزدهای وزارت خارجه در دولت بایدن برای حمایت از بازگشت به برجام

همچنین برخی منابع دیگر نیز می‌گویند که جیک سالیوان، دستیار سابق هیلاری کلینتون در وزارت خارجه آمریکا، به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و دستیار بایدن معرفی خواهد شد. 

درحالیکه جو بایدن از سوی رسانه‌های امریکایی به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام شده است، دونالد ترامپ هنوز پیروزی وی را به رسمیت نشناخته و مشغول پیگیریهای حقوقی برای ابطال نتیجه شمارش آرا در برخی از ایالتهای آمریکاست. ترامپ اخیرا از تحرکات بایدن برای انتخاب اعضای کابینه نیز انتقاد کرده بود.

بایدن پیشتر گفته بود که فرد مناسب برای تصدی وزارت خزانه‌داری را انتخاب کرده اما از ذکر نام وی خودداری کرد. او در روزهای گذشته گفت که این فرد از سوی همه عناصر حزب دموکرات از ائتلاف‌های مترقی تا میانه‌رو پذیرفته خواهد شد.

پایگاه خبری هیل اخیرا گزارش داده بود، بلینکن با توجه به سابقه‌اش—فرد شماره دوی وزارت خارجه، حضور در کنگره و حضور در کاخ سفید به عنوان معاون مشاور امنیت ملی اوباما-- واجد شرایط‌ترین فرد برای این سمت در نظر گرفته می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала