حریرچی: هدف ما کاهش ۱۰ درصدی مرگ میر کرونا در یک ماه آینده است

CC BY 2.0 / IRNA / حریرچی: هدف ما کاهش ۱۰ درصدی کاهش مرگ میر کرونا در یک ماه آینده است
حریرچی: هدف ما کاهش ۱۰ درصدی کاهش مرگ میر کرونا در یک ماه آینده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون کل وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که هدف گیری ما برای یک ماه آینده، کاهش ۱۰ درصدی موارد مرگ و میر بیماران کرونایی است.

به گزارش اسپوتنیک، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران در گفتگو با شبکه خبر تلویزیون ایران گفت: بررسی آثار محدودیت‌ها زمان بر است و برای کاهش میزان بستری‌ها به دو تا سه هفته و همچنین برای کاهش موارد فوتی حداقل یک ماه تا ۵ هفته زمان لازم است.

کرونا در ایران؛ 13053 مورد جدید ابتلا و 475 مورد فوت - اسپوتنیک ایران
کرونا در ایران؛ 13053 مورد جدید ابتلا و 475 مورد فوت

وی افزود: به طور قطع نتیجه محدودیت‌ها مثبت خواهد بود، اما آثار حداکثری بستگی به میزان همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌ها در سطح خانواده و پرهیز از دورهمی‌ها دارد.

حریرچی گفت: هدف گیری ما برای محدودیت‌ها این است که برای یک ماه یعنی تا یکم دی موارد ابتلاء ۳۰ درصد کاهش یابد و موارد مرگ و میر نیز ۱۰ درصد کمتر شود.

وی ادامه داد: تولید انبوه واکسن، زمانبر و هزینه بر است و حتی واکسنی که اکنون در شرکت فایزر در حال تولید است نیاز به یک زنجیره سرد ۷۰ درجه دارد که توزیع آن را در سطح جهان دشوار می‌کند.

حریرچی گفت: به طور قطع تا دو سال آینده تولید و توزیع واکسن مؤثر برای اکثر کشورهای دنیا ممکن نیست و چاره‌ای جز رعایت دستورالعمل‌ها نداریم.

معاون کل وزارت بهداشت ایران افزود: با وجود واکسن هم حداقل تا دو سال آینده شیوه نامه‌های بهداشتی باید رعایت شود.

حریرچی گفت: حتی پس از تأیید واکسن‌ها و تزریق آن به ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم، شیوه نامه‌های بهداشتی ضد کرونا حداقل تا ۲ سال دیگر باید رعایت شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала