انصارالله مرحله جدید هدف ‌گیری در عمق عربستان را دارد

© REUTERS / Khaled Abdullahانصارالله مرحله جدید هدف ‌گیری در عمق عربستان را دارد
انصارالله مرحله جدید هدف ‌گیری در عمق عربستان را دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو شورای سیاسی انصارالله یمن اذعان کرد: مرحله جدیدی از هدف گیری عمق عربستان به شکل تصاعدی تا زمان متوقف کردن جنگ وجود دارد و در عین حال سلاح‌ های جدید وجود خواهند داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المیادین، محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، در گفتگویی اعلام داشت: یمن توانمندی موشکی و دفاعی خود را به طور مداوم توسعه می ‌دهد و این در واقعیت میدانی منعکس شده است و توازن قوا به طور واضح به نفع یمن و به ضرر دشمن است.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی - اسپوتنیک ایران
اولین واکنش رسمی عربستان به خبر دیدار نتانیاهو و بن سلمان

البخیتی امروز دوشنبه با اشاره به این ‌که سخنگوی ارتش یمن به صراحت قبلا گفته بود نیروهای مسلح تاسیسات حیاتی در عربستان را در صورت عدم توقف محاصره و جنگ هدف خواهند گرفت، افزود: ما وارد مرحله جدید شدیم که مرحله فروپاشی نیروهای دشمن است.

البخیتی ادامه داد: امیدواریم رهبری عربستان و امارات دست از خصومت بردارند زیرا ادامه جنگ علیه یمن دیگر به نفع ‌شان نیست بلکه توقف جنگ الان مصلحت مشترک است. منافع آنها نتیجه ادامه جنگ از سوی آمریکا و اسرائیل است که دیگر ارزشی ندارد.

وی تصریح داشت: ادامه جنگ علیه یمن بر نیاز رهبری سعودی و اماراتی به آمریکا و اسرائیل می ‌افزاید و این کشورها بیشتر در معرض باج‌ خواهی آمریکا و اسرائیل هستند.

این عضو انصارالله اظهار کرد: از این رو ملاحظه می‌ کنیم گام‌ هایی که کشورهای دشمن به سمت عادی سازی برمی ‌دارند جلوتر از کشورهای بسیاری است و به رغم هشدارهایی که به عربستان درباره عادی سازی با رژیم صهیونیستی داده می‌ شود اما عربستان گام زیادی به این سمت برداشته و با سفر نخست وزیر اسرائیل به عربستان بسیار به این رژیم نزدیک شد.

وی درباره آمریکا نیز افزود: هیچ فرقی بین جمهوری ‌خواه و دموکرات ‌های آمریکا نیست زیرا دو طرف طرح سلطه ‌گری را دنبال می ‌کنند.

وی اشاره کرد: آمریکا به خوبی دریافته که قرار دادن نام انصارالله در لیست تروریسم به نفعش نخواهد بود و ما براساس حاکمیت و استقلال و خواست ملت عمل می‌ کنیم و دشمن در این صورت با کل ملت یمن در حالت خصومت خواهد بود.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، اظهار کرد: ما نگران هیچ گام خصمانه آمریکا نیستیم. هر گونه گام آمریکا علیه ملت یمن به ما در آگاهی ملت یمن کمک می‌ کند. ماهیت ملت یمن با بسیاری از ملت‌ های دیگر فرق خواهد داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала