محرز: برای رهایی از کرونا باید به تولید واکسن ایرانی امید داشته باشیم نه خارجی

CC BY 4.0 / IRNA / مینو محرز: ما باید به تولید واکسن های ایرانی امید داشته باشیم نه خارجی
مینو محرز: ما باید به تولید واکسن های ایرانی امید داشته باشیم نه خارجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران گفت که نباید دل بسته واکسن‌های خارجی کرونا باشیم، واکسن ایرانی در مرحله آزمایش انسانی است و امیدواریم بتوانیم با تولید آن به زودی از بحران کرونا عبور کنیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران با اشاره به اینکه در شرایط فعلی چاره‌ای جز اعمال محدودیت‌ها برای کنترل بیماری کرونا نیست، اظهار داشت: باید با صنوفی که تابع تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا نیستند با قاطعیت برخورد شود.

راهی برای کاهش خطر ابتلا به کرونا پیشنهاد شد - اسپوتنیک ایران
راهی برای کاهش خطر ابتلا به کرونا پیشنهاد شد

وی افزود: در خانه ماندن بهترین راه در امان ماندن از بیماری کروناست چرا که سیستم بهداشت و درمان تحت فشار بسیار است و اگر این روند ادامه پیدا کند با تلفات بیشتری مواجه خواهیم شد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام اینکه تنها راه مهار این بیماری، کشف واکسن است، تصریح کرد: باید دقت کنیم که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، واکسن‌های آمریکایی به مصرف داخلی خودشان می‌رسد، شرکت‌های تولید واکسن در هندوستان نیز قادر هستند به تولید انبوه واکسن دست پیدا کنند که این امر حداقل یک سال زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: به طور کلی هر کشوری باید واکسن بومی خود را تولید کند و به دلایل مختلف مانند مسائل ژنتیکی دل بسته واکسن‌های خارجی نباشد.

محرز گفت: پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران در مرحله انسانی قرار گرفته که بسیار امید بخش است و امیدواریم با تولید این واکسن بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم.

وی اضافه کرد: با تأیید واکسن‌های تولید داخل می‌توانیم با اتکا به دانش بومی خود از این بحران با سرافرازی بیرون بیاییم و تا آن روز لازم است شهروندان نسبت به قطع زنجیره کرونا با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود در این زمینه اقدام کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала