ارسال درخواست صدور گواهینامه مرغوبیت برای واکسن روسی کرونا

© Photo / Russian Direct Investment Fundارسال درخواست صدور گواهینامه مرغوبیت برای واکسن روسی کرونا
ارسال درخواست صدور گواهینامه مرغوبیت برای واکسن روسی کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازندگان واکسن روسی SPUTNIK V درخواست صدور گواهینامه مرغوبیت برای این اولین واکسن کرونا در جهان را به دفتر مرکزی سازمان بهداشت جهانی تقدیم کردند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را خانم ملیتا وینوویچ، نماینده سازمان بهداشت جهانی در روسیه اعلام کرده است.

خانم وینوویچ خاطرنشان کرد سازمان بهداشت جهانی هنوز درباره هیچ واکسنی اظهار نظر نکرده است زیرا واکسن ها بر اساس یک سیستم ارزیابی بررسی شوند. همه واکسن ها هنگام بروز بیماری همه گیر باید گواهینامه مشروط مرغوبیت دریافت کنند. همه واکسن ها ، قبل از هر چیز ، باید در کشور خود چنین گواهینامه مشروط را داشته باشند ، و در روسیه این اتفاق افتاد ... و اکنون می دانیم که سازندگان اسپوتنیک درخواست صدور گواهینامه مرغوبیت برای این واکسن را به ژنو ، مقر سازمان بهداشت جهانی ارسال کرده اند."

آغاز مرحله سوم آزمایشات سومین واکسن روسی علیه کرونا در ماه فوریه  - اسپوتنیک ایران
آغاز مرحله سوم آزمایشات سومین واکسن روسی علیه کرونا در ماه فوریه

شایان ذکر است که تاکنون دو واکسن علیه کووید 19 در روسیه ثبت شده است. اولین واکسنی که ثبت شد Sputnik V بود ، که توسط مرکز علمی گامالیا ساخته شده و  تولید آن از 15 اوت آغاز شده است. 14 اکتبر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ثبت واکسن دوم روسی به نام  EpiVacCorona ، ساخت مرکز "وکتور" را اعلام کرد. شهروندان جزو گروه ریسک و پزشکان اولین کسانی هستند که در روسیه علیه کرونا واکسینه می شوند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала