احتمال کاهش ۲۰ درصدی ارزش دلار در سال آینده

© Depositphotos / Rookman48احتمال کاهش ۲۰ درصدی ارزش دلار در سال آینده
احتمال کاهش ۲۰ درصدی ارزش دلار در سال آینده - اسپوتنیک ایران
Telegram
بانک سیتی پیش بینی کرد که به دلیل توزیع گسترده واکسن کرونا احتمالا ارزش دلار در سال آینده تا ۲۰ درصد کاهش یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از RT، توزیع گسترده واکسن کرونا برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ و نیز برنامه حمایت های مالی برای مقابله با این بیماری باعث تضعیف ارزش دلار تا ۲۰ درصد در سال آینده خواهد شد.

قیمت بیت کوین از ۱۸ هزار دلار فراتر رفت - اسپوتنیک ایران
قیمت بیت کوین از ۱۸ هزار دلار فراتر رفت

بر اساس گزارش سیتی بانک توزیع گسترده واکسن کرونا در بازار تا سال آینده انجام خواهد شد و ما بر این باور هستیم که این اقدام به عنوان یک اهرم فشار برای کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی خواهد شد و ظرفیت کاهش ارزش دلار تا ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۱ فراهم خواهد کرد.

بر اساس این گزارش این پیش ‌بینی ‌ها پس از آنکه شرکت بیوتکنولوژی آمریکایی به نام «مدرنا» اعلام کرد که آزمایشات اولیه با موفقیت ۹۴ و نیم درصد تاثیرگذاری برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ به پایان رسیده کاما ایجاد شده است این در حالی است که دو شرکت دیگر آمریکایی و آلمانی هم پیشرفت ‌های ۹۰ درصدی در تولید واکسن داشتند در میان شرکت روسی هم اعلام کرده که پیشرفت ۹۲ درصدی در تولید واکسن داشته است.  

بانک سیتی اعلام کرد ظرفیت کاهش ارزش دلار به حدی است که بانک مرکزی آمریکا سال آینده از همه ابزارهای حمایتی خود برای پشتیبانی از اقتصاد آمریکا را به کار خواهد گرفت در این میان فدرال رزرو اعلام کرد همچنان نرخ بهره را در این کشور حتی در صورتی که انتظار تورم وجود داشته باشد در حد پایین نگه می‌ دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала