دلایل ریزش موی سر در برخی از مبتلایان به کرونا

© Fotolia / Petrikدلایل ریزش موی سر در برخی از مبتلایان به کرونا
دلایل ریزش موی سر در برخی از مبتلایان به کرونا  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ویروس کرونا می تواند باعث ریزش موی سر و صورت در برخی از مبتلایان به کووید 19 (بیماری ناشی از نوع جدید ویروس کرونا) شود.

گئورگی آبراموف، پزشک متخصص تریکولوژِی (بیماری های پوست سر و مو) در مصاحبه ای با اسپوتنیک توضیح داد که چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توان با این مشکل کنار آمد.

چگونگی تأثیر کرونا بر روی بدن انسان هنوز به طور کامل درک نشده است. اما به احتمال زیاد این بیماری به  طور غیر مستقیم و نه مستقیم به ریزش مو منجر می شود. گئورگی آبراموف معتقد است که مسئله استرس است که با بیماری همه گیر کرونا  ارتباط ناگسستنی دارد.

یکه تازی کرونا در آمریکا - اسپوتنیک ایران
یکه تازی کرونا در آمریکا

این پزشک روس می گوید : "امروزه بطور  100٪ ثابت شده است که طاسی و ریزش مو یک روند کاملاً خود ایمنی است ، یعنی سیستم ایمنی بدن به موهای سر انسان حمله می کند. اغلب این روند در اثر استرس ایجاد می شود. وقتی در مورد آن صحبت می کنیم ، باید درک کنیم که رفتن به محل کار ، جایی که به قول معروف رئیس، احمق است ، استرس زا نیست بلکه جزئی از زندگی طبیعی و عادی است. استرس بسیار فراتر از چنین چیزهایی است. متأسفانه همه گیری ، برخی از افراد را  به شدت تحت تأثیر خود قرار می دهد."

متخصص روس گفت که اگر به موقع به پزشک مناسب مراجعه کنید ، می توانید ریزش مو به دلیل همه گیری ویروس کرونا را متوقف کنید.

"نتیجه نهایی این است که اگر فرآیندی در بدن ناشی از عملکرد پدیده خود ایمنی آغاز شده باشد ، ممکن است بیش از صد نوع  بیماری ناشی از این پدیده در آن دخالت داشته باشد. در چنین حالاتی سیستم ایمنی به غده تیروئید ، مفاصل ، موها و اندام های زیادی حمله می کند. این مسئله و نه فقط ریزش مو باید باعث نگرانی شود. اگر موی مرد روی ریش یا سر او شروع به ریزش کند ، نه تنها باید به متخصص پوست و مو  بلکه به یک ایمونولوژیست مراجعه شود."

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала