سردار حاجی زاده: انتقام از آمریکا در ترور شهید سلیمانی حتمی است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران
امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اذعان داشت: انتقام از اقدام امریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حتمی و قطعی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سپاه نیوز، روز دوشنبه جمعه عناد سعدون وزیر دفاع جمهوری عراق همراه با سرلشکر شهاب جاهد علی زنگنه فرمانده نیروی هوایی، سرلشکر معن زید ابراهیم السعدی فرمانده پدافند هوایی و سرلشکر سمیر زکی حسین فرمانده هوانیروز ارتش این کشور با حضور در پارک ملی فن آوری نیروی هوافضای سپاه با سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده دیدار و از نمایشگاه دائمی دستاوردها و توانمندی‌ های راهبردی این نیرو نیز بازدید کردند.

شمخانی: حمایت از امنیت مردم عراق سیاست پایدار ایران است - اسپوتنیک ایران
شمخانی: حمایت از امنیت مردم عراق سیاست پایدار ایران است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور هیئت عالی رتبه عراقی در ایران و بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌ های نیروی هوافضای سپاه گفت: این دستاوردها که در حوزه‌ های پهپادی، موشکی، پدافندی، پروازی، راداری و فضایی حاصل شده است محصول تلاش‌ های جوانان و نخبگان کشور بوده و به صورت کاملاً بومی رقم خورده است.

وی با اشاره به اهمیت توسعه و گسترش همکاری ‌های دفاعی، آموزشی و تبادل تجارب بین دو کشور، افزود: آمریکا همواره در پی چاه های نفت و تجزیه عراق و تفرقه بین ملت و مسئولین این کشور است.

سردار حاجی زاده همکاری‌ های آموزشی، عملیاتی و مستشاری سپاه با ارتش عراق طی دوران مبارزه با داعش و تروریسم تکفیری در این کشور را تعیین کننده و سرنوشت ‌ساز توصیف و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، دوست دوران سخت ملت عراق بوده و همواره به یکپارچگی و قدرتمندتر شدن این کشور می ‌اندیشد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین انتقام از اقدام آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را حتمی و قطعی دانست و خاطر نشان کرد: ملت ایران و عراق هیچگاه فراموش نمی ‌کنند که امریکای تروریست حاج قاسم سلیمانی را که مهمان شما و در خانه شما بود، شهید کردند و نباید فراموش کنیم که قهرمان ملی عراق ابومهدی المهندس را آمریکا شهید کرد.

جمعه عناد سعدون وزیر دفاع جمهوری عراق نیز با قدردانی از یاری بخشی ایران به مبارزه ارتش و ملت عراق با تروریسم داعش گفت: عراق هیچگاه حمایت‌ های برادرانه جمهوری اسلامی ایران از عراق در مقابله با داعش را فراموش نخواهد کرد و امیدواریم با توسعه همکاری‌ ها و مناسبات فی مابین توانمندی ‌های نیروهای مسلح عراق برای مقابله با دشمنان استقلال، امنیت و آرامش این کشور تقویت شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала