ممنوعیت مسافرت بدون تست کرونا در ایران

CC BY 4.0 / IRNA / فرودگاه ایران
فرودگاه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون بهداشت وزیر بهداشت ایران هرگونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا از ۲۸ آبان ماه به بعد ممنوع است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای به معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی ایران، رئیس سازمان راهداری، مدیرعامل شرکت راه‌آهن و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران بر لزوم اجتناب از هر گونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا تاکید کرد.

دانشمندان : خطر کرونا کمتر و امکان درمان آن بیشتر شده است - اسپوتنیک ایران
دانشمندان : خطر کرونا کمتر و امکان درمان آن بیشتر شده است

در نامه رییسی آمده است:«در راستای اجرای بند ۷ مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا در مورد عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با عنایت به تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا، از تاریخ  ۲۸ آبان هرگونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی و دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا ممنوع است.

بدین منظور با توجه به پیاده سازی بستر فنی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران لازم است با هماهنگی آن سازمان نسبت به برقراری ارتباط با بستر دولت الکترونیک آن سازمان اقدام و از این طریق استعلام لازم از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود.»

در پایان این نامه رابطان فنی بخش سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز معرفی شده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала