پادشاه عربستان خواستار «موضع‌گیری قاطع» جامعه جهانی در قبال ایران شد

© AFP 2022 / Khalil Mazraawiپادشاه عربستان خواستار «موضع‌گیری قاطع» جامعه جهانی در قبال ایران شد
پادشاه عربستان خواستار «موضع‌گیری قاطع» جامعه جهانی در قبال ایران شد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
پادشاه عربستان طی سخنانی در مراسم آغاز به کار هشتمین دور از مجلس شورای این کشور از جامعه جهانی خواست موضع قاطعی برای مقابله با آنچه که او تلاش‌ ایران برای دستیابی به سلاح کشتار جمعی خوانده، اتخاذ کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  جهان نيوز  ، سلمان بن عبدالعزیز گفت: عربستان از جامعه جهانی می خواهد چنان موضع قاطعی درخصوص ایران اتخاذ کند، که مانع از دستیابی این کشور به سلاح‌های کشتار جمعی، توسعه برنامه موشک‌های بالستیک و تهدید صلح و امنیت مشود.

وی همچنین مدعی شد که نقشه منطقه‌ای ایران خطرناک است و عربستان دخالت این کشور در امور داخلی کشورها، حمایت از تروریسم، افراط گرایی و دامن زدن به فرقه‌گرایی را رد می کند.

تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به جو بایدن - اسپوتنیک ایران
تبریک پادشاه و ولیعهد عربستان به جو بایدن

سلمان بن عبدالعزیز اضافه کرد: ما پرتاب پهپادهای بمب‌گذاری شده و موشک‌های بالستیک از سوی شبه نظامیان حوثی (انصارالله) مورد حمایت ایران به سمت غیرنظامیان در عربستان را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: عربستان سعودی بر تداوم حمایت خود از مردم فلسطین برای برپایی کشور مستقل خود به پایتختی قدس شرقی بنابر تصمیمات قانونی بین المللی و ابتکار عمل صلح عربی تأکید می کند.

پادشاه عربستان افزود: ما همچنین از تلاش‌هایی که برای برقراری صلح در خاورمیانه با مذاکره میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی برای دستیابی به توافق عادلانه و پایدار انجام می شود، پشتیبانی می کنیم.

ملک سلمان همچنین گفت: ما در کنار عراق و مردم آن هستیم و از تلاش های دولت این کشور برای ثبات، رشد و حفظ موقعیت خود در جهان عرب و تقویت روابط میان دو کشور برادر و همکاری در زمینه های مختلف از طریق شورای هماهنگی عربستان سعودی و عراق پشتیبانی می کنیم.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما از راه حل صلح آمیز در سوریه مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و ژنو ۱ حمایت می‌کنیم و تأکید می‌کنیم که شبه نظامیان و مزدوران باید خاک این کشور را ترک کنند و وحدت خاک سوریه حفظ شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала