میانگین فروش نفت روزانه ایران در سال ۹۹: ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / میانگین فروش نفت روزانه ایران در سال ۹۹: ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه
میانگین فروش نفت روزانه ایران در سال ۹۹: ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه ایران اظهار داشت: ایران در سال ۹۹ به طور متوسط روزانه حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت فروخته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، سید حمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه ایران با اشاره به اینکه آیا احکام اصلاح ساختار بودجه ‌ای که رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده است در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اعمال می شود؟ گفت: در صورتی که احکام تبدیل به قانون شود در لایحه آنها را اعمال می ‌کنیم؛ البته یک بخش از این مباحث مربوط به اصلاح ساختار را خودمان در بودجه پیاده سازی می کنیم.

افزایش قیمت جهانی نفت در معاملات امروز - اسپوتنیک ایران
افزایش قیمت جهانی نفت در معاملات امروز

معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و بودجه ادامه داد‌: با نامه نمی توان برای دولت تکلیف تعیین کرد و فقط در حد توصیه است؛ اما در صورتی که تبدیل به قانون شود الزام‌ آور خواهد بود.

معاون سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این سوال که گفته شده نماینده دولت در جلسات روی بند بند احکام اصلاح ساختار بودجه نظر مثبت داشته است، بیان داشت: بله، اما این مسئله کافی نیست؛ یادتان باشد مبانی فکری آن را نیز ما در سازمان برنامه و بودجه شکل دادیم.

پور محمدی در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه در ۶ ماهه امسال ۵ هزار میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت و گاز حاصل شده، از طرفی ۱۰ هزار میلیارد تومان مابه ‌التفاوت ۲۰ و ۳۶ درصد سهم صندوق توسعه ملی در بودجه مصرف شده است؛ این ارقام از ورودی سال ۹۹ منابع صندوق قرار بود برداشته شود؟ گفت: کجا درآمد نفت ۵ هزار میلیارد تومان بوده است؟ با دلار ۴۲۰۰ تومانی حساب می‌ شود و به همین دلیل کم است. در مورد ۱۰ هزار میلیارد تومان صندوق توسعه ملی نیز قانون صراحت دارد هر چیزی به هر نحوی پرداخت شود با دلار نیمایی محاسبه خواهد شد.

وی در مورد میزان فروش نفت نیز گفت: متوسط فروش نفت تاکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار بشکه در روز بوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала