ویروس کرونا جرقه ای برای شیوع اختلالات روانی است

© Fotolia / Viacheslav Iakobchukویروس کرونا جرقه ای برای شیوع اختلالات روانی است
ویروس کرونا جرقه ای برای شیوع اختلالات روانی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
همه گیری عفونت کووید-۱۹، باعث شیوع بیماری های روانی، اختلالات اضطرابی، بی خوابی و زوال عقل می شود.

به گزارش اسپوتنیک، رابرت یولکن از دانشکده پزشکی جان هاپکینز نتیجه گرفت که شیوع ویروس کرونا باعث شیوع بیماری های روانی شده است.

برزیل آزمایشات واکسن کرونای چینی را به حالت تعلیق درآورد - اسپوتنیک ایران
برزیل آزمایشات واکسن کرونای چینی را به حالت تعلیق درآورد

علاوه بر این، افراد مبتلا به اختلالات روانی در برابر سارس-کووید-۲ آسیب پذیرتر هستند، که این امر مراقبت های بهداشتی را پیچیده می کند و در نهایت منجر به مرگ و میر می شود. دانشمند یافته های خود را در مقاله ای که در The Lancet منتشر شده ارائه دادند.

یولکن در مورد مطالعه بیش از ۶۹ میلیون نفری که از ۲۰ ژانویه تا ۱ آگوست سال ۲۰۲۰ تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفتند، می نویسد: اطلاعات بیمار با استفاده از سوابق پزشکی الکترونیکی جمع آوری می شده، متخصصان دریافته اند که کووید-۱۹ در اختلالات اضطرابی، بی خوابی و زوال عقل نقش دارد، ارتباط دیگر بین اختلالات روانی از قبل موجود با افزایش خطر ابتلا به کووید-۱۹ پیدا شد. این با مطالعات قبلی مبتنی بر سایر پایگاه های سوابق پزشکی سازگار است.

در عین حال، این متخصص تأکید می کند که داده های نقشه های الکترونیکی باید توسط مطالعات هم گروهی که شامل جمع آوری نمونه های بیولوژیکی است، پشتیبانی شود.

در همان زمان، شناخته شده است که همه گیری آنفولانزای اسپانیایی، که حدود صد سال پیش اتفاق افتاد، منجر به افزایش قابل توجه تعداد اختلالات عصبی و روانپزشکی شد.

یولکن نتیجه گیری می کند، در زمینه کووید-۱۹، سوابق پزشکی الکترونیکی می توانند اطلاعات مهمی را برای درک تأثیر همه گیری کرونا بر روان انسان فراهم کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала