روحانی: دولت جدید آمریکا در رفتارهای خود تجدید نظر کند

© Sputnik / Walerij Melnikowروحانی: دولت جدید آمریکا در رفتارهای خود تجدید نظر کند
روحانی: دولت جدید آمریکا در رفتارهای خود تجدید نظر کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: وزارت خارجه و دستگاه ‌های مرتبط برای تسریع و تسهیل تبادلات تجاری با کشورهای علاقمند، بر برنامه ‌ریزی و اقدامات سریع در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسن روحانی رئیس‌ جمهور ایران، روز سه شنبه در صد و هشتادمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تحولات پیش رو در آمریکا اشاره کرد و افزود: دولت جدید آمریکا پیش از هر اقدامی برای ترمیم چهره مخدوش این کشور در جامعه جهانی می‌ بایست در رفتارهای غیرانسانی خود با سایر کشورها تجدید نظر کند.

موگرینی  - اسپوتنیک ایران
بایدن به برجام برخواهد گشت؟

وی در ادامه با اشاره به مصوبه روز گذشته دولت در خصوص موظف شدن وزارت خارجه و دستگاه ‌های مرتبط برای تسریع و تسهیل تبادلات تجاری با کشورهای علاقمند، بر برنامه ‌ریزی و اقدامات سریع در این زمینه تاکید کرد.

در این جلسه وزارت خارجه گزارشی از فعالیت ‌های انجام گرفته برای آزاد سازی منابع مالی بلوکه شده ایران در برخی کشورها ارائه کرد و مقرر شد علیرغم فشارهای تحریمی آمریکا، بانک مرکزی و وزارت امور خارجه با هماهنگی بیشتر و موثرتر نسبت به آزادسازی و استفاده از این منابع برای تامین نیازهای تولیدی کشور اقدام نمایند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала