شمارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر می افتد

© AP Photo / Mary Altafferشمارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر می افتد
شمارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر می افتد - اسپوتنیک ایران
Telegram
شمارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به احتمال زیاد ، برای چند روز به تأخیر می افتد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز گزاش، مشخص است که مقامات ویسکانسین اعلام کرده اند که نتایج امشب را اعلام نخواهند کرد. در میشیگان، وزیر امور خارجه امریکا در مورد نیاز به یک روز دیگر برای شمارش آرا هشدار داد. در پنسیلوانیا نیز وضعیت به همین منوال است، جایی که آرا می توانند چندین روز شمارش شوند که می تواند اعلام برنده را چند روز به تأخیر بیندازد.

ترامپ، فاصله انتخاباتی خود با بایدن را کاهش داد - اسپوتنیک ایران
ترامپ، فاصله انتخاباتی خود با بایدن را کاهش داد

در حال حاضر طبق گزارش فاکس نیوز ، جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات از تعداد انتخاب کنندگان دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ، برای حمایت از آنها پیشی گرفته است - 237 در مقابل 210 از رای جنرال الکترال را به خود اختصاص داده است. کسب حداقل 270 انتخاب کننده از جنرال الکترال برای پیروزی لازم است.

گفتنی است، ترامپ تقریباً به طور قطع در ایالت های تگزاس ، آیووا و اوهایو پیروز خواهد شد.

در تاریخ 3 نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برگزار شد. رئیس جمهور ترامپ و معاون رئیس جمهور، همه 435 عضو مجلس نمایندگان، حدود یک سوم مجلس سنا (35 سناتور)، فرمانداران 11 ایالت و دو سرزمین و مجلس قانونگذاری محلی برخی از ایالت ها انتخاب شدند. ایستگاه های تلویزیونی عمده و آسوشیتدپرس بر اساس مدل های آماری آنها، برندگان در ایالت های جداگانه را قبل از اتمام شمارش آرا پیش بینی می کنند. این پیش بینی ها رسمی نیستند، اما از اقتدار قابل توجهی برخوردار هستند.

 رئیس دولت فعلی امریکا دونالد ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات، که به عنوان معاون رئیس جمهور در زمان باراک اوباما خدمت می کرد، برای تصدی پست عالی مبارزه می کنند.

پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
شمارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تأخیر می افتد - اسپوتنیک ایران
پخش زنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала