خطر شروع دومین جنگ سرد آمریکا با روسیه

© Fotolia / viperagpزیاد بودن خطر شروع دومین جنگ سرد آمریکا با روسیه
زیاد بودن خطر شروع دومین جنگ سرد آمریکا با روسیه  - اسپوتنیک ایران
Telegram
جورج شولتز، وزیر خارجه سابق آمریکا اعلام کرد به دلیل اقدامات دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، واشنگتن تقریباً با تمام کشورهای جهان دارای روابط خصمانه است و در آستانه جنگ سرد دوم با فدراسیون روسیه و چین قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک، جورج شولتز گفت  ایالات متحده روابط خود را حتی با متحدان نزدیکش در اروپا و آسیا خراب کرده است. ضمناً این کشور در واقع دیپلماسی را کنار گذاشته و تهدیدهای نظامی را جایگزین آن کرده است.

بایدن: روسیه بزرگترین تهدید برای آمریکا است - اسپوتنیک ایران
بایدن: روسیه بزرگترین تهدید برای آمریکا است

دیپلمات پر سابقه آمریکایی خاطرنشان کرد: "ما در روابط خود با چین و روسیه به وضعیت جنگ سرد دوم نزدیک می شویم. تکیه بر تهدیدهای نظامی با حداقل تلاش های دیپلماتیک یا اصلاً بدون آن  بارزترین ویژگی روابط ما با کشورهایی است که ما آنها را با احساسات و روحیات ضدآمریکایی مرتبط می کنیم". شولتز خاطرنشان کرد: بی اعتمادی در روابط با متحدان فراوان است که رفع آن سالها به طول خواهد انجامید. این سیاستمدار به این فرا خواند تا ایالات متحده به شرکای خود ثابت کند که از ارزشهای دموکراتیک یکسانی با آنها برخوردار است و توانایی خود برای همکاری در راستای از بین بردن مشکلات جهانی را به مخالفان نشان دهد.

جورج شولتز از سال 1982 تا 1989 وزارت خارجه و همچنین وزارت خزانه داری (1974-1972) را آمریکا بر عهده داشت. او در دسامبر 100 ساله خواهد شد.

پیش از این ، الکسی پوشکوف ، رئیس کمیسیون سیاست اطلاع رسانی شورای فدراسیون ، مجلس علیای پارلمان روسیه ابراز اطمینان کرده بود  که فارغ از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود ، فاصله گیری متقابل بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده اجتناب ناپذیر است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала