نگرانی مردم به خاطر طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نگرانی مردم به خاطر طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران
نگرانی  مردم  به خاطر طرح انتقال آب رودخانه کرج به تهران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز از ورود دادستانی به موضوع انتقال آب سد "امیر کبیر" به تهران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم  حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب کرج از پیگیری طرح تونل انتقال آب رودخانه کرج به تهران و دغدغه‌های مردمی در این زمینه از وزیر نیرو خبر داد و گفت: با توجه به نگرانی‌های مطرح‌شده در رسانه‌ها از زبان مسئولان استان و مردم در مورد به خطر افتادن شرایط محیط زیست رودخانه کرج، این موضوع از طریق وزیر نیرو مورد پیگیری قرار گرفت.

وقوع آتش سوزی مهیب شرکت مواد شوینده در شهرک صنعتی اشتهارد کرج - اسپوتنیک ایران
وقوع آتش سوزی مهیب شرکت مواد شوینده در شهرک صنعتی اشتهارد کرج

وی افزود: در این باره وزیر نیرو اعلام کرد که طرح انتقال آب در دولت‌های قبلی مصوب شده و نحوه تخصیص حقابه رودخانه و استان البرز نیز در همان مقطع تعیین شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرج با اشاره به تعهد وزیر نیرو برای افزایش 20 میلیون متر مکعبی حقابه استان از سد طالقان بیان کرد: این موضوع از اول آبان اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: وزیر نیرو  اعلام کرد که حقابه زیست محیطی رودخانه کرج در نظر گرفته شده و از بهم خوردن شرایط زیست محیطی منطقه پس از انتقال مقدار آب مورد نظر جلوگیری می‌شود که این موضوع به‌صورت رسمی توسط مدیر آب منطقه ای تهران اطلاع رسانی می‌شود.

مددی از مکاتبه رسمی در این باره با وزیر نیرو خبر داد و تاکید کرد: از وزارت نیرو خواسته شده ضمن در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی استان، تدابیر و تعهدات را به صورت کتبی به دادستانی کرج اعلام کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала