اظهارنظر قهرمان رزم تن به تن جهان در مورد کاریکاتورهای حضرت محمد

© Sputnik / Said Tsarnayev /  مراجعه به بانک تصاویر اظهارنظر قهرمان رزم تن به تن جهان در مورد کاریکاتورهای حضرت محمد
اظهارنظر قهرمان رزم تن به تن جهان در مورد کاریکاتورهای حضرت محمد  - اسپوتنیک ایران
Telegram
حبیب نورمحمدوف، مبارز ترکیبی حرفه‌ای و قهرمان مسابقات جهانی سبک‌وزن یواف‌سی درباره انتشار کاریکاتورهای حضرت محمد ، پیامبر اسلام در فرانسه کرد.

به گزارش اسپوتنیک، حبیب نورمحمدوف در اینستاگرام خود نوشت: "امروز ، به بهانه مبارزه برای آزادی بیان ، دشمنان اسلام و مسلمانان در سطوح مختلف در تلاشند تا احساسات صدها میلیون نفر از افراد متدین در سراسر جهان را با ترسیم کاریکاتورهای بهترین افراد جریحه دار کنند."

به گفته وی ، هیچ کس نمی تواند به کسی که به زمین فراخوانده شده تا به مردم کمک کند تا نادان نباشند و برای حقیقت و پرستش خدا تلاش کنند، آسیب برساند.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

این ورزشکار مشهور جهان تأکید کرد: "آنها با این عمل نه تنها به احساسات مومنان مسلمان توهین کردند بلکه پروردگار جهانیان را نیز به چالش کشیدند ، که قول داد از پیامبر خود در برابر حملات افراد نادان محافظت کند."

وی همچنین آرزو کرد که خداوند پیامبر و پیروانش را برکت دهد و کسانی را که به عزت او دست اندازی می کنند مجازات کند.

پیش از این ، نورمحمدوف  ، از رئیس جمهور فرانسه ، امانوئل ماکرون به خاطر سخنانش در مورد اسلام انتقاد کرد.

حبیب نورمحمدوف از آوارهای ( نام یکی از اقوام)  داغستان روسیه و نخستین مسلمانِ قهرمان مسابقات یواف‌سی است که از وی به عنوان مبارز شکست‌ناپذیر یاد می‌شود. نورمحمدوف در ۷ اکتبر ۲۰۱۸ با پیروزی بر کانر مک‌گرگور قهرمان سرشناس یواف‌سی، توانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. وی پس از کسب بیست و نهمین برد از ۲۹ بازی در رقابت‌های حرفه‌ای که برابر جاستین گیچی در رقابت‌های یواف‌سی رقم خورد، با دفاع مجدد از عنوان قهرمانی جهان، به خاطر مرگ پدرش از رقابت‌ها خداحافظی کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала