بالا رفتن آمار مرگ و میر سکته مغزی در دوران کرونا

© Depositphotos.com / Andreus / مرگ و میر سکته مغزی در دوران کرونا
مرگ و میر سکته مغزی در دوران کرونا - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس انجمن سکته مغزی ایران اعلام کرد که ترس از ابتلا به کووید 19 و اختلال در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی باعث افزایش مرگ و میر و عوارض ناشی از سکته مغزی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، دکتر مسعود مهرپور، متخصص مغز و اعصاب همزمان با 29 اکتبر روز جهانی سکته مغزی اظهار داشت: سکته مغزی می تواند هر فردی را در هر زمان و هر مکانی گرفتار کند، متاسفانه امروزه طبق آمار ارائه شده، از هر چهار نفر یک نفر دچار سکته مغزی میشود.

هشدار درباره سکته‌های قلبی ایرانیان  از ترس کرونا  - اسپوتنیک ایران
هشدار درباره سکته‌های قلبی ایرانیان از ترس کرونا

این متخصص مغز و اعصاب اظهار داشت: باید به این نکته مهم و حائز اهمیت توجه شود، که در صورت انجام گرفتن مراقبت های لازم در افراد تقریبا تمام سکته های مغزی قابل پیشگیری و کنترل است.

مهرپور با اشاره به شیوع کرونا در جامعه، گفت: این روزها پاندمی کرونا نه تنها پای بر گلوی بشریت گذاشته و بی شمار در حال قربانی گرفتن است، باعث مختل شدن در خدمت رسانی به دیگر بیماران نیز گشته است.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران افزود: در شرایط کرونا و اقبال کم بیماران دیگر برای بستری شدن، به خصوص بیماران با درمان سکته مغزی و همچنین احساس ترس از ابتلا به کووید 19 در بیماران باعث افزایش مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در جامعه شده است.

به گزارش انجمن سکته مغزی ایران، مهرپور ادامه داد: با این شرایط باید صدای سکته مغزی در جامعه را بلندتر بشنویم و با جدی گرفتن این موضوع در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی شرایط بهتری فراهم کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала