ترکها با چکش و چاقو به تظاهر کنندگان ارمنی در فرانسه حمله کردند + ویدئو

© Photo / provided by Bojan Bojanicترکها با چکش و چاقو به تظاهر کنندگان ارمنی در فرانسه حمله کردند + ویدئو
ترکها با چکش و چاقو به تظاهر کنندگان ارمنی در فرانسه حمله کردند + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ترکها با چکش و چاقو به ارمنی های شرکت کننده در تجمع در حمایت از قره باغ در فرانسه حمله کردند.

به گزارش اسپوتنیک خاطرنشان می شود که ارامنه با برگزاری تظاهرات خواستار به رسمیت شناخته شدن  استقلال قره باغ شده و حتی یک بزرگراه  در منطقه را مسدود کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت "راهبندان  به وجود آمد. پنج ترک با چوب ، چکش و چاقو از یک خودرو  پیاده شده و به ما حمله کردند. ” به گفته وی ، یکی از کسانی که از خودرو بیرون آمد با چکش به سر یکی از تظاهر کنندگان ضربه زد و وی در بیمارستان بستری شد.

اطلاع حاصل شد که خود ارامنه توانستند یکی از ترک های مهاجم را بگیرند و سپس پلیس در محل حاضر شد. این تجمع ادامه دارد و تظاهر کنندگان فریاد می زنند "اردوغان تروریست است".

در تاریخ ۲۵ اکتبر، آذربایجان و ارمنستان با وساطت ایالات متحده بر سر آتش بس جدیدی برای اهداف بشردوستانه توافق کردند که از ۲۶ اکتبر ساعت 7 و 30 دقیقه  به وقت تهران لازم الاجرا شد.

با این حال، پس از این آتش بس که آتش بس دوم اعلام شده بین آذربایجان و ارامنه است نیز  دو طرف یکدیگر را متهم به نقض آن  کرده اند.

جنگ در خط رویارویی آذربایجان و ارمنستان در قره باغ از 27 سپتامبر آغاز شده است. ارمنستان و آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم می کنند و قره باغ از بمباران توپخانه ای نقاط مسکونی در این جمهوری خود خوانده از جمله استپاناکرت مرکز خود خبر می دهد. ارمنستان ادعا می کند آنکارا به طور فعال از باکو حمایت می کند و بسیج عمومی و حالت جنگی اعلام کرده است. در آذربایجان بسیج برخی از نیروها و در بعضی جاها حالت جنگی اعلام شده است.

​درگیری ها در قره باغ در سال 1988 آغاز شد ، زمانی که منطقه خودمختار قره باغ  خروج خود از ترکیب  آذربایجان شوروی را اعلام کرد. در جریان رویارویی مسلحانه در سالهای 1992-1994 ، آذربایجان کنترل قره باغ و هفت منطقه مجاور را از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل مسالمت آمیز منازعات در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ، به ریاست سه کشور روسیه ، ایالات متحده و فرانسه در جریان است. آذربایجان اصرار دارد که تمامیت ارضی خود را حفظ کند ، ارمنستان از منافع جمهوری خودخوانده قره باغ دفاع می کند زیرا خود قره باغ طرف مذاکره نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала