شناسایی ۱۹ نفر از شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن خواب

© Photo / HoustondwiPhotos mpشناسایی ۱۹ نفر از شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن خواب
شناسایی ۱۹ نفر از شبکه مجرمانه صادرات ۷۰ کارتن خواب - اسپوتنیک ایران
Telegram
۱۹ نفر از شبکه مجرمانه ای که با استفاده از کارت های بازرگانی ۷۰ نفر از افراد کم بضاعت اقدام به صادرات کرده بودند، توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت و تحویل مقامات قضایی داده شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، این شبکه مجرمانه کارت های بازرگانی ۷۰ نفر را در اختیار داشتند که جزء لیست ۲۵۰ نفره‌ ای است که بانک مرکزی از آن ها شکایت نموده است. این ۷۰ نفر دارای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو تعهد ارزی می‌ باشند.

نامه رئیس اتاق بازرگانی ایران به همتی درباره کارتن خواب‌های ارزی - اسپوتنیک ایران
نامه رئیس اتاق بازرگانی ایران به همتی درباره کارتن خواب‌های ارزی

گفته می شود در خصوص پرونده ۲۵۰ فردی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصاد بر نگردانده بودند، شبکه مجرمانه ای با گزارش وزارت اطلاعات در استان خراسان رضوی شناسایی شد که با استفاده از کارت های بازرگانی اشخاص  بی بضاعت اقدام به فعالیت های بازرگانی از جمله صادرات اقدام می کردند.

به موجب این خبر در نهایت تمام اعضای این شبکه مجرمانه شامل ١٩ نفر دستگیر و به زندان اعزام شدند. این شبکه مجرمانه کارت های بازرگانی ۷۰ نفر را در اختیار داشتند که جزء لیست ۲۵۰ نفره ای است که بانک مرکزی از آن ها شکایت نموده است، این ۷۰ نفر دارای یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو تعهد ارزی می باشند.

پیش از این عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی درباره معرفی صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه گفته بود: در دو سال گذشته پرونده ۲۵۰ نفر را به قوه قضاییه ارجاع شده است، این افراد با حدود هفت میلیارد دلار بدهی حتی یک دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانده اند و از تولیدکنندگان نیز محسوب نمی شوند.

وی افزود: ۷۰ نفر از افراد بازداشتی ها بر اساس آخرین اعلام وزارت اطلاعات کارتن خواب از اقشار ضعیف و روستایی بودند که با کارت یک بار مصرف صادرات انجام داده اند.

بعد از آن نیز شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه ای به همتی رئیس بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی بازرگان هایی شد که ۷ میلیارد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور باز نگردانده اند، که ۷۰ نفر از آنها کارتن خواب هستند- شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала